Google Play Newsstand shton një inteligjencë artificiale që na tregon lajmet që na interesojnë më shumë

google-play-kiosk

Po mund ta gjejmë një shumë aplikacione të Google, konkursi, në App Store, dhe është që në fund të gjithë janë të interesuar të fusin disa nga aplikacionet e tyre në dyqanin e aplikacioneve të konkurrencës së tyre kryesore.

Epo, duket se Google po vë bast në inteligjencës artificiale... Dhe a është se nëse disa ditë më parë ishte Google Translator që u ringjall me atë inteligjencë të supozuar artificiale që përmirësoi rezultatet e saj, tani është Kiosk Google Play, aplikacioni për të lexuar lajme nga Google, ai që e fiton këtë inteligjenca artificiale për të na treguar të gjitha ato lajme që na interesojnë vërtet...

Google Play Newsstand tani bazohet në atë inteligjencë artificiale që është në gjendje të analizojë preferencat, leximet dhe pajtimet tona për të krijuar dy seksione ekskluzive për secilin përdorues me atë që na intereson vërtet. Brifing dhe Pikat kryesore ata do të na tregojnë lajm më shumë artikuj të rëndësishëm të përditshëm, dhe artikujt më të spikatur sipas pajtimeve tona.

Kjo është ajo që ata na tregojnë në regjistri i azhurnimit i versionit të ri të Google Play Newsstand për iOS, versioni 4.0:

• Vendos azhurnuar me lajmet e fundit në më pak se një minutë falë përmbledhjes së personalizuar të lajmeve.
• Konsultohuni me a lumë i personalizuar i lajmeve sipas interesave tuaja, mundësuar nga motori rekomandues i Google.
• Na jepni tuajin mendimi për të kontrolluar burimet dhe temat që shfaqen në burimin tuaj.
• Shijoni imazhe me rezolucion të lartë, karta artikujsh të mëdhenj dhe një ndërfaqe të re që sjell gjallërinë tuaj.
• Lundroni shpejt nëpër aplikacione falë katër skeda të thjeshta në fund të ekranit.

Deri tani ju e dini, duke pritur që djemtë në Apple të vendosin për të mundësuar Apple News në të gjithë botën, ju mund të shkoni në konkurs dhe të shkarkoni Google Play Newsstand për iOS, një aplikacion plotësisht falas (y universal) me të cilën të jeni në gjendje të azhurnoni me të gjitha lajmet që ndodhin në botë, lajme siç themi ne që me siguri do t'ju interesojnë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.