Philips Hue azhurnon duke shtuar çelsin e dimmerit dhe sensorët e lëvizjes

Pak nga pak ne po shohim se si zhvilluesit dhe prodhuesit fillojnë produkte të reja të pajtueshme me HomeKit Apple, kompleti i zhvillimit për të kontrolluar pajisjet inteligjente nga iDevices tona, automatizimi i shtëpisë Apple në mënyrë që të kuptojmë njëri-tjetrin. Disa pajisje të zgjuara që ngadalë po bëhen më të lira dhe aksesorët që bëhen gjithnjë e më të zgjuar dhe me veçori të reja.

Dhe një nga këto pajisje të përputhshme me HomeKit janë aksesorët Philips Hue, padyshim më interesantet. Disa pajisje Hue ndër të cilat gjejmë llamba të të gjitha llojeve, çelësa, një numër të pafund aksesorësh në lidhje me ndriçimin inteligjent. Disa nuanca që u azhurnuan duke shtuar funksione të reja për kontrollin e tyre përmes aplikacionit Apple Home. Pas kërcimit ju japim të gjitha detajet e kësaj azhurnim i ri i aksesorëve inteligjentë të pajtueshëm me HomeKit nga Apple, Philips Hue.

Një azhurnim shumë interesant pasi përveç përmirësimit të funksionimit të përgjithshëm të aksesorëve të Philips Hue, tani gjithashtu Ne mund të kontrollojmë skenat e aplikacionit Apple Home me çelësat Dimmer (çelësa që do të na lejojnë të ndryshojmë intensitetin e llambave tona), përveç që mund të përdorim sensorë lëvizjeje në pajisjet tona për të përdorur pajisjet shtesë Hue.

Kjo është ajo që ata na tregojnë në regjistri i azhurnimit i azhurnimit të ri të aplikacionit Hue për iOS, i ri version 2.16.0:

 • Përputhshmëria e HomeKit me aksesorët Philips Hue bëhet shumë më e madhe. Prekjet e ngjyrave, Ndërprerësit Dimmer dhe sensorët e lëvizjes së ngjyrave. Diçka që do të na mundësojë të aktivizojmë skenat tona të preferuara nga aplikacioni Apple Home me prekjen e një butoni, apo edhe lëvizjen e trupit tonë. Në mënyrë që të konfigurojmë këto automatizma do të na duhet një gjeneratë e 4-të Apple TV me tvOS 10, ose një iPad me iOS 10 ose më i ri.
 • konfiguron veprimet e palëve të treta. Tani do të shohim një seksion të ri të quajtur «Nga aplikacionet e tjera» shtuar te «Rutinat». Këtu mund të aktivizojmë, çaktivizojmë ose fshijmë rutinat e krijuara me aplikacione të tjera.
 • Përmirësimet në azhurnimet e softuerit. Një seksion i ri i quajtur "Përditësimi automatik" është shtuar në cilësimet e azhurnimit të softuerit. Tani mund të aktivizojmë dhe specifikojmë orët për të kryer azhurnime automatike dhe të kontrollojmë nëse Hue-ja jonë ka versionin më të fundit.
 • Rivendosni ngjyrën tuaj në cilësimet e tyre të fabrikës. Nëse keni konfiguruar një Hue me një aplikacion të palës së tretë dhe zbuloni se nuk funksionon si duhet, mund ta ktheni Hue tuaj në cilësimet e fabrikës duke gjetur këtë mundësi në menunë e detajeve të aksesorit Hue.
 • Ndryshime të vogla të dizajnit janë bërë në ikonën dhe ndërfaqen e aplikacionit.

Siç e dini, aplikacioni Philips Hue është një aplikacion plotësisht e lirë dhe universale, kështu që mund ta përdorni në cilëndo nga iDevices tuaj, madje mund ta bëni kontrolloni pajisjet tuaja Hue nga aplikacioni Apple Watch. Një aplikacion për të konfiguruar Hue tuaj dhe që është krejtësisht i përputhshëm me aplikacionin Home të Apple si dhe HomeKit. Nëse keni ndonjë pajisje Hue, mos hezitoni të instaloni këtë azhurnim për pajisjet tuaja iDevices.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.