Apple lëshon iOS 11.2 dhe watchOS 4.2 Beta 2 për zhvilluesit

Takim i ri javor me Betas dhe kësaj radhe lansimi i versioneve më të fundit të testit të iOS 11.2 dhe watchOS 4.2 duke arritur kështu në Beta 2, për momentin vetëm për zhvilluesit. Këto versione të reja janë tashmë të disponueshme për t'u shkarkuar nga vetë terminali nëse keni të instaluar profilin e zhvilluesit, ose nga portali i zhvilluesve të Apple.

Ndryshimet në këto Betas të reja për momentin nuk janë shumë të mrekullueshme dhe përfshijnë zgjidhje për disa mete me aplikacionin Calculator, ose sfonde të reja për pajisjet e vjetra, përveç sfondeve të animuar që mund t'i shohim në reklamat e iPhone X, por vetëm për këtë terminal.

iOS 11.2 më në fund mund të përfshijë Apple Pay Cash, një tipar që Apple njoftoi në Keynote të fundit prezantimi i iOS 11 por për të cilin nuk kemi dëgjuar ende asgjë përveç disa rrjedhjeve të brendshme. Pritet që të jetë një metodë e popullarizuar për të bërë pagesa ndërmjet individëve, të integruar në aplikacionin Apple Messages dhe që ne mund ta përdorim për të transferuar ato para në llogarinë tonë ose për të paguar te tregtarët që përdorin Apple Pay. AirPlay 2 është gjithashtu një tjetër nga risitë që pritet në këtë version të ardhshëm, por tani për tani nuk ka asnjë gjurmë të tyre në këto Betas të reja, i njëjtë me sinkronizimin e Mesazheve në iCloud.

watchOs 4.2 Beta 2 është gjithashtu në dispozicion për t'u shkarkuar në Apple Watch nëse kemi të instaluar profilin e zhvilluesit, mos harroni se nuk ka asnjë Beta Publike për watchOS, sepse nuk është e mundur të zbresim në versionin zyrtar më vonë nëse dëshirojmë. Lajmet për këtë Beta për Apple Watch janë mezi të perceptueshme për momentin për përdoruesit, kështu që duket se ato thjesht janë të kufizuara në përmirësimin e performancës dhe zgjidhjen e defekteve të zbuluara.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.