24 orë pas lëshimit të tij iOS 11 gjendet në 10% të pajisjeve

Që kur Apple nisi programin publik beta për iOS, miratimi i versioneve përfundimtare të sistemit operativ të Apple për pajisjet mobile është rritur gjatë 24 orëve të para, por duket se me iOS 11 ajo prirje në rritje është paralizuar, pasi që sipas Mixpanel24 orë pas lëshimit të iOS 11 në versionin e tij përfundimtar, vetëm 10,01% e pajisjeve të përputhshme e kanë shkarkuar dhe instaluar këtë version, të dhëna që janë në kontrast me ato të viteve të mëparshme. 24 orë pas lëshimit të versionit përfundimtar të iOS 10, versioni i 14,45-të i iOS u gjet në XNUMX% të pajisjeve të mbështetura.

Nëse flasim për iOS 9, sipas Mixpanel, përqindja e pajisjeve të azhurnuara në versionin përfundimtar të këtij versioni 24 orë pas lëshimit të tij ishte 12,60%, një shifër shumë e ngjashme me miratimin e iOS 8 gjatë 24 orëve të para. Ndryshe nga vitet e mëparshme, iOS 11 nuk ka treguar probleme gjatë instalimit, diçka që ndodhi me iOS 10 pa shkuar më tej. Dalja e iOS 11 shënon fundin e mbështetjes për pajisjet 32-bit dhe të gjitha aplikacionet që deri më sot nuk janë azhurnuar në procesorë 64-bit.

Disa ditë para lëshimit të versionit përfundimtar të iOS 11, iOS 10 u instalua në 84,55% të pajisjeve të përputhshme, ndërsa pjesa tjetër derisa të përfundonte 100% ishte në versionet e mëparshme. Likelyshtë e mundshme që gjatë fundjavës së ardhshme përqindja e pajisjeve të rritet pasi përdoruesit kanë më shumë kohë të lirë për të qenë në gjendje t'i azhurnojnë ato në mënyrë që të zgjidhin çdo incident që mund të kenë gjatë tij.

iOS 11 mbështetet nga iPhone 5s e tutje, iPad Mini 2 e tutje dhe iPod i gjeneratës së 6-të. Ky version i njëmbëdhjetë i iOS na ofron një numër të madh të risive, kryesisht estetike, përveç kodeve të reja të videove dhe imazheve që na lejojnë të kursejmë një hapësirë ​​të madhe në pajisjet tona kur bëjmë çdo lloj kapjeje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.