37 banka të reja bashkohen me Apple Pay në Shtetet e Bashkuara

mollë katrore paguaj 2

Ndonjëherë mendoj se nuk mund të ketë kaq shumë banka, por Shtetet e Bashkuara na befasojnë. Dhe është se 37 banka dhe subjekte të reja i shtohen Apple Pay në Shtetet e Bashkuara, Ndërkohë, zgjerimi në Evropë vazhdon të jetë i papërfillshëm dhe përdoruesit që u besojnë fjalëve të Tim Cook për muaj me radhë, ai që tha se Apple Pay do të mbërrinte në Spanjë gjatë këtij viti 2016, mbeten të dorëhequr, dhe realiteti është se viti po mbaron dhe Apple Pay nuk arrin. Ndërkohë, Franca dhe Zvicra kanë mirëpritur tashmë sistemin e pagesave pa kontakt të kompanisë apple.

Në të vërtetë, ne vazhdojmë të presim dhe të japim dorëheqjen, ndërsa shohim se si Apple Pay vazhdon të rritet në vendin e saj fetish, Shtetet e Bashkuara. Realiteti është që unë bëj pagesa pa kontakt në baza ditore, por jo me iPhone tim, dhe kjo nuk më pëlqen. Bizneset spanjolle janë plotësisht të përgatitura për teknologjinë e pagesave në celular, megjithatë, Apple heziton të na japë atë mundësi.

Estos son los bankat e reja dhe institucionet e kreditit që bashkohen me Apple Pay në Shtetet e Bashkuara:

 • Banka e Shën Francisville
 • Banka e Winnfield & Kompania e Mirëbesimit
 • Unioni Federal i Kredive të Billings
 • Banka Qendrore (OK)
 • Banka e Biznesit Qytetarë
 • Bashkimi i Kredive të Punonjësve të Qarkut të Qytetit
 • Banka e Parë e Komunitetit (të dy Arkansas dhe Michigan tani)
 • Banka e Parë Federale e Florida
 • Banka e Parë Ndërkombëtare & Besimi
 • Banka e parë në Internet e Indiana
 • Banka e Parë Vullnetare
 • SHTPIA
 • Banka e Shtetit Industrial
 • Bashkimi i Kredive Kitsap
 • Kleinbank
 • Unioni Federal i Kredive LA Capitol
 • Anëtar Një Union Federal i Kredisë
 • Qendra e Bankës Qendrore
 • Banka Kombëtare e Tregtisë
 • Needham Bank
 • Banka Veriperëndimore
 • Park Side Union Credit
 • Parku Shtetëror i Parkut dhe Besimi
 • Unioni Federal i Kredive Redstone
 • Bashkimi Skenik i Kredisë së Komunitetit
 • Unioni i Kredive të Shërbimeve
 • Springs Valley Bank dhe Trust
 • Banka e Shtetit të Chilton
 • Samiti Banka e Shtetit
 • Unioni Federal i Kredive të Diellit
 • Banka Arlington
 • Banka e Hemet
 • Bashkimi Federal i Kredive të Shërbimit Postar të SHBA
 • Union Bank
 • Banka e Bashkuar e Bashkimit
 • Banka e Pamjes së Luginës
 • Unioni i Kredisë Financiare Perëndimore

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Paul dijo

  Siç kam lexuar në internet nuk ka asgjë më shumë dhe asgjë më pak se 7.836 banka banks