5 lajme nga Apple që parashikojnë thashethemet (përfshirë iPhone 7 dhe iPhone OLED)

Lëshimi i ri i iPhone

Dje kemi parashikuar disa nga karakteristikat e mundshme që iPhone 7 do të përfshinte sipas thashethemeve që dinim deri më sot. Edhe pse është modeli më i pritur i gamës së Apple, nuk është i vetmi për të cilin janë diskutuar detaje. Në fakt, duhet të mbahet mend se para se të prezantohet iPhone, një ngjarje që parashikohet të jetë në shtator, mund të ketë lansime të tjera të mëparshme brenda gamës së produkteve të mollës. Gjithashtu nga ajo datë mund të ketë surpriza. Të paktën kështu thuhet në mediat e specializuara.

Si çdo ditë ka një risi të re - me vlerë të tepërt - për atë që do të jetë çfarë Apple paraqitet në treg në të ardhmen e afërtSot kemi dashur të bëjmë një përmbledhje të re për ata përdorues që janë pak të humbur, për ata që janë shkëputur tashmë për shkak të kaq shumë informacioni në dispozicion, ose për ata që duan të jenë pak më të qartë për atë që të gjithë flasin dhe kështu do të ka më shumë të ngjarë që kompania e mollëve të paraqitet në të vërtetë.

5 produkte të reja të Apple që mund të jenë realitet

Ato që ju tregojmë më poshtë janë produkte për të cilat kanë folur burime të kualifikuara ditët e fundit. Kjo nuk do të thotë se ato do të bëhen realitet, por do të thotë se ato janë më shumë ka të ngjarë që të tjerët për të cilat vështirë se ka ndonjë thashethem. Në të vërtetë, për t'ju dhënë një ide të shanseve që këto produkte të mund të bëhen realitet, ne i kemi organizuar ato nga mundësia më e lartë në më të ultën. Pra, nëse nuk e zbuloni para se Apple t’i lëshojë ato, kjo është për shkak se nuk dëshironi:

 1. IPHONE 7: Duket se iPhone i ardhshëm do të ruajë nomenklaturën me të cilën njihej deri më tani dhe për momentin është e vetmja siguri që kemi. Në shtator bëhen prezantimet e gamës së re, kështu që në atë datë do të lëmë dyshime për emrin zyrtar. Ajo që nuk ka dyshim është se do të ketë një model të ri dhe do të jetë vazhdimi i iPhone 6s.
 2. IPad Pro i ri: Apple pritet të mbajë tabletën më funksionale dhe më të ngjashme me kompjuterin në treg dhe të paraqesë një version më të vogël për sa i përket madhësisë aktuale të tij. Thashethemet tregojnë për përmasa prej rreth 9,8 inç që do të ishin në konkurrencë të drejtpërdrejtë për iPad Air. Ose do të binte në çmim që të zhdukej nga tregu, ose do të mbetej një mundësi për përdoruesit më pak profesionistë. Për atë që nuk ka dyshim është se ata do të jenë konkurrenca dhe kjo nuk është shumë tipike për Apple, kështu që unë dyshoj se është një realitet.
 3. IPhone 5se: kthimi në një koncept origjinal të Apple me një ekran më të vogël ka qenë bast i këtij viti. Shumë burime sigurojnë se kjo gamë e re e iPhone do të jetë një fakt, por të tjerët e mohojnë atë plotësisht. E vërteta është se do të ishte paksa e diskutueshme por mund të funksiononte.
 4. IPhone 5,8 me ekran OLED: ndër thashethemet më të fundit në lidhje me Apple është folur për mundësinë e kalimit në ekranet OLED. Edhe pse nuk është diçka që bëhet në një periudhë afatshkurtër, flitet që mund të dalë në treg vitin e ardhshëm. Për disa do të jetë zëvendësimi për iPhone 7. Për të tjerët do të përurojë një gamë të re të produkteve. Edhe pse me këtë ritëm, nëse thashethemet janë të sakta, ne do të kemi një Apple të ngjashëm me Samsung me qindra opsione (nuk e besoj)
 5. Byzylyk i zgjuar: Theshtë më pak e mundshme, por është e qartë se një segment i publikut, veçanërisht ata që nuk mund të përdorin një Apple Watch, e kërkon atë. Ndoshta ata do ta lëshojnë, por jo për momentin.

Ne do të shohim se çfarë bën Apple tani që dimë shumë nga gjërat që ndoshta janë në zyrat e saj më sekrete. Në realitet, Cupertino e ka gjithnjë e më të vështirë për të mbajtur të gjitha të dhënat e tij të paprekura, por nuk duket si diçka që e shqetëson tepër duke pasur parasysh befasinë që ata gjithmonë lëshojnë me softuer dhe mundësitë e përdorimit në prezantimet e tyre zyrtare kurioze. Cilin nga këto produkte mendoni nuk do të shfaqet kurrë në treg? Dhe pa atë që Apple nuk do të qëndrojë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   anonim dijo

  Nuk e di ku ta çoj këtë artikull, prisja më shumë, të them byzylyk ashtu, kështu që nuk e di ... realiteti virtual është ... makina ... dhe ti vjen tek unë me një byzylyk që tashmë ka Orë Apple ...

  IPhone 5se ?? Dihet tashmë që ka më shumë të ngjarë të quhet iPhone SE, dhe nuk po kthehet në një koncept origjinal të Apple, po vazhdon të rinovojë një terminal me një ekran më të vogël, me gjithë sensin në botë.

  ipad i ri nuk ka pse të konkurrojë me ajrin ipad, pa marrë parasysh se si quhet ose siç thonë ata do të quhet ipad 9,7 that që ata do të paraqesin është pasardhës i ipadit të mëparshëm të të njëjtave dimensione, dhe është 9,7 ″ jo 9,8 ″ siç thoni ju. ._.

  ku ka zëra për rrathë të zgjuar? çfarë ka thashetheme për "rripa inteligjentë" për orën e mollës, kjo është ajo që ekziston, pa rrathë ose produkt të pavarur të orës Apple, nuk do të ishte logjike të bëhej një veprim i tillë.

  Unë nuk jam askush që t'ju tregoj se si të bëni artikuj, por ju mund të informoni veten më mirë dhe të mos shkruani atë që keni ëndërruar për Apple natën e kaluar.
  Ku e keni lënë bastin e mundshëm të Apple për botën virtuale? të gjitha kompanitë janë duke hedhur bast dhe Apple ka patenta mbi të, makina është ende ka zëra për koncesione të reja për prova, dhe iphone pro është shumë larg për të marrë edhe emrin si të mirëqenë.

  Më vjen keq por nuk më pëlqeu artikulli, përshëndetje.

 2.   Roberto dijo

  Çfarë dobie ka një risi e re për mua nëse pas disa vitesh nuk ia vlen në mënyrë që një ekran OLED të jetë një rrëmujë nëse rrezet e diellit nuk mund të shihen unë kam pasur mundësinë të shoh omeled nga samsuug s6 është një mut aq sa sistemi i tij I KRAHASOJ në një iPhone 4 apo edhe e kapërcen atë, kjo është arsyeja pse numrat janë numra për keq, imazhet përfundimtare shihen nëse do të ishte një ekran 16-bit, nuk e di nëse ka kaluar një iPhone / a më shumë si Mac iPad në mënyrë që nëse nuk kanë një autonomi të mirë ose bateri në mënyrë që një iPhone më i hollë që sakrifikon baterinë vendos më shumë mili-amp

  1.    Mesuesi yt dijo

   Mësoni të shkruani.

 3.   Pato dijo

  «Si çdo ditë ka një risi të RE - SHKO N REDUNDANCY» ???

  Po në lidhje me "Si çdo ditë ka një risi shtesë" ???

  Oh Zoti im !!!