5 lojëra falas për fëmijë në dispozicion për një kohë të kufizuar

Gjatë 15 ditëve që spanjollët janë të detyruar të kalojnë në shtëpi për shkak të koronavirusit, shumë prej tyre janë kompani që po përfitojnë nga kufizimi i lëvizjes së qytetarëve, për të ofroni disa nga produktet ose shërbimet tuaja falas. Dje ju informova për aplikacionin Bodyweight Fitness, një aplikacion që jep planin e jetës për të ushtruar në shtëpi.

Në Evropë, ajo ofertë është akoma në dispozicion, por ndoshta nuk ishte. Sot po flasim për 5 lojëra për të vegjlit, të cilët në fund të fundit, janë ata që vuajnë mbylljen më të keqe në shtëpi, duke mos qenë në gjendje të dalin në park, të shohin miqtë e tyre. Këto aplikacione janë në dispozicion për t'u shkarkuar në Evropë për një kohë të kufizuar.

Dr. Panda Koha e Banjës

Në këtë titull të lojës, të vegjlit do të mësojnë nevojën për të qenë të pastër, duke mësuar rutina të ndryshme të higjienës ditore pa e kuptuar. Zhytja në vaskë, tharja e flokëve, larja e dhëmbëve ... janë disa nga aktivitetet që ata do të mësojnë pa e kuptuar.

Shkolla Dr. Panda

Të vegjlit krijojnë dhe rikrijojnë historitë e tyre duke eksploruar dhe luajtur në shkollë me shokë të tjerë të klasës dhe me sende që i hasin gjatë rrugës.

Dr. Panda në Hapësirë

Pas personalizimit të anijes kozmike, ne dolëm në hapësirë ​​dhe lundruam nëpër hapësirën e jashtme për të eksploruar universin, për të zbuluar planetë të rinj, madje edhe një vrimë të zezë.

Qyteti Hoopa

Hoopa City lejon të vegjlit të lëshojnë imagjinatën e tyre duke ndërtuar një qytet nga e para: shtëpi, rrugë, qendra mjekësore, pika karburanti ...

Dr. Panda dhe Shtëpia e Dodo

Dodo jeton në një shtëpi me pemë dhe ka nevojë që ne ta ndihmojmë atë të gatuajë, të bëjë sanduiçe ose kone, ta lajë atë dhe, natyrisht, të luajë basketboll, të kërcejë litar, të fryjë flluska sapuni.

Të gjitha lojërat nga ky zhvillues nuk ofrojnë asnjë lloj blerjeje në aplikacion. Ata gjithashtu nuk ofrojnë reklama, kështu që janë të shkëlqyeshëm për të lënë fëmijët e vegjël të luajnë për një kohë pa u shqetësuar. Çmimi i zakonshëm i këtyre lojërave varion nga 2,29 euro në 5,49 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.