5 thashetheme në lidhje me iPhone 7 që po marrin vrull

Thashethemet në lidhje me iPhone 7 më të vrazhdë

IPhone 7 është një nga terminalet që zgjon më shumë interes, edhe pse shumë nga ato që diskutohen aktualisht mund të mos zbulojnë një realitet në kohën kur prezantohet modeli. Kanë mbetur edhe shumë muaj për këtë, dhe megjithëse është e vërtetë që është gjithnjë e më e vështirë për Cupertino të ruajë sekretet e terminaleve të tij të fundit, nuk është gjithashtu më pak e vërtetë që në pothuajse të gjitha rastet ata kanë arritur të na befasojnë për mirë. Sidoqoftë, sot duam t'i hedhim një vështrim të gjithë atyre Thashethemet që për kaq shumë bezdi mund të jenë karakteristikat e iPhone të ardhshëm.

Shumë prej tyre thashethemet në lidhje me iPhone 7 që po fitojnë vrullin që ne do të analizojmë sot dhe tashmë i kemi hedhur në blogun tonë në artikujt e mëparshëm. Sidoqoftë, si për ata lexues që i kanë humbur, ashtu edhe për ata që duan të përqendrohen në ato karakteristika që kanë më shumë potencial për t'u bërë realitet, sot ne duam të bëjmë këtë përmbledhje të veçantë në të cilën megjithëse nuk do të kishte një burim të vetëm që vë dorën tuaj në zjarr, duke shtuar po të shumë vetave, ju mund të merrni atë ide globale se si do të jetë telefoni i ri i atyre që janë në bllok.

Para fillimit të analizimit të karakteristikave të mundshme me të cilat do të paraqitet modeli i ri, duhet thënë se emri është ende në diskutim. Në fakt, nuk është hera e parë që bëhet referencë për faktin se Apple tashmë ka menduar shumë herë për eliminimin e numrit nga emri i terminalit. Deri më tani nuk e ka bërë atë, por mund ta bëjë atë në çdo kohë siç ndodhi në rastin e iPad, i cili nëse e mbani mend mirë gjithashtu erdhi me këtë veçori të nënkuptuar.

5 tipare të mundshme të iPhone 7

 1. Përmasat: dimensionet e terminalit iPhone 7 premtojnë të mos jenë shumë të ndryshme nga ato të gjeneratës aktuale. Në fakt, tendenca e rritjes së ekraneve deri në pafundësi ka mbaruar. Dallimi do të shënohej në këtë kuptim në trashësinë që do të ulej për ta bërë iPhone edhe më të menaxhueshëm dhe të lehtë.
 2. Një mënyrë e re për të dëgjuar muzikën dhe thirrjet tuaja: iPhone i ri do të braktisë i pari portin e foleve të kufjeve klasike. Apple në vend të kësaj do të përfshijë një Rrufe që do të jetë lidhja standarde për këtë lloj aksesori. Lëvizja mund të shkojë mirë ose keq, megjithëse askush nuk kundërshton se do të gjenerojë mjaft polemikë midis përdoruesve aktualë të pajisjeve të kompanisë dhe gjithashtu përballë konkurrencës.
 3. Një procesor pa Samsung: TSMC do të jetë kompania e ngarkuar për prodhimin e procesorëve që mbart iPhone 7 - nëse më në fund quhet kështu - dhe për këtë arsye kompania do të jetë përplasja përfundimtare e konkurrencës së drejtpërdrejtë në sektorin e shitjes së pajisjeve mobile, Samsung.
 4. Kamera me një sensor të dyfishtëEdhe pse tipari tingëllon shumë dhe bën që shumë fotografë amatorë dhe profesionistë të ëndërrojnë një iPhone për gjithçka, e vërteta është se thashethemet tregojnë se nuk do të jetë iPhone 7, por një model i ri që do të prezantohet dhe që për momentin dihet si iPhone Pro.
 5. Nuk do të ketë rezistencë ndaj ujit: Si mund të ishte ndryshe, midis shumë lajmeve të mira, thashethemet për iPhone 7 gjithashtu sjellin një njoftim jo aq të mirë. Në këtë rast konfirmimi se gjërat do të mbesin të njëjtat si në iPhone 6s dhe iPhone i ri do t'i rezistojë vetëm spërkatjeve. Harrojeni zhytjen në plazh me të!

E vërteta është se një iPhone 7 me këto 5 karakteristika që ne e dimë bazuar në thashethemet nuk do të ishte aspak i keq dhe do të ishte në gjendje t'u ofronte shumë prej përdoruesve që rezistuan në blerjen e një iPhone 6s risinë që prisnin. Për më tepër, si në procesor ashtu edhe në kamera do të arrihej një hap cilësor në të cilin Apple do të kishte shumë më shumë kontroll mbi terminalet e saj. Do të ishte e nevojshme të shihet se si rezulton kjo në praktikë, por, edhe para se të mbërrijë lajmi, është për shumë prej betejave më të mëdha të fituara kundër Samsung. Si e shihni ju A ju pëlqen ky propozim për iPhone 7?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   TR56 dijo

  Dhe ju e shënoni atë? Për kur 4,7 inç në madhësinë e iPhone 5? Ashtë për të ardhur keq që në këtë pikë ne vazhdojmë me këto korniza. Ajo që Apple ka mburrur më shumë në këto vite ka qenë dizenjimi dhe optimizimi. Asnjë prej tyre nuk janë në ballë tani. Thjesht duhet të krahasoni kornizat e iPhone me çdo telefon tjetër. Mungesa e punës dhe dëshira për të marrë diçka ndryshe. Jo më roman dhe inovativ, thjesht ndryshe.

 2.   javitm_20 dijo

  Gjëja më e mirë që ky iphone 7 i ri do të na sjellë do të jetë zbritja që ata do të duhet të bëjnë për 6s

  1.    Erik dijo

   Unë nuk do të hidhja kambana në fluturim, ato mezi bien me një shumë të vogël dhe se nëse dollari nuk vazhdon të rritet, iPhone 6 kushton më shumë tani sesa kur e bleva atë menjëherë pas lansimit të tij.

 3.   Andres dijo

  Gjëja më e sigurt është se ajo do të ketë një dizajn tjetër dhe jo atë që të gjithë besojnë, Apple ka ndryshuar modelin e saj pothuajse çdo dy breza.

 4.   fangadgetes dijo

  Hollues = Më i pakëndshëm dhe i vështirë për tu mbajtur dhe kapur. Unë nuk e shoh kuptimin për të vazhduar të pakësoj telefonin. Ne e humbasim autonominë dhe ergonominë. Gjithsesi.

 5.   Julian dijo

  më pak peshë = më pak e menaxhueshme. Humbni portin e foleve. Nuk ka një kamerë të dyfishtë. Nuk është i papërshkueshëm nga uji. Procesori është e vetmja gjë që supozohet të laget. Ku janë avantazhet e iPhone të ri ????