64% e amerikanëve zotërojnë një produkt Apple

Këtu ne flasim shumë shpesh të kultura e konsumizmit dhe pse blerja e produkteve të Apple priret të shkojë përtej nevojës së thjeshtë. mollë Ai ka dashur shndërroni produktet tuaja jo vetëm në mjete, por pjesë e jetës të përdoruesve të saj dhe ka territore të tilla si Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku e morën dhe shumë mirë

  Si u bë tingulli Marimba në melodi të një brezi të tërë. Kështu është si molla Ka marrë çfarë tjetër se gjysma e amerikanëve kanë të paktën një produkt të tyre kompani. 

Yo Do ta quaja kulturë me shume se konsumizmit, në shumë raste një përdorues i Apple eshte mire i vetëdijshëm se mbase produkt pavarësisht de përshtatuni me nevojat tuaja, nuk është më së shumti të përshtatshme për ta. Por përdoruesi zakonisht shkon shumë më larg, kanë një mjedis të produktit të kompanisë Cupertino krijon një ndjesi, që çuditërisht duket, shkon më tej e thjesht e dobishme. Të paktën kështu duhet të mendojnë 64% e përdoruesve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, meqenëse të gjithë numërojnë me të paktën një produkt Apple nën rripin e tij. 

CNBC në të fundit sondazhi gjithashtu merr që kanë rreth 50% të përdoruesve më shumë të një produkti me mollën kafshim i gdhendur. así është se si bëhet pothuajse e pamundur mos shikoni përmbajtje të krijuar në Amerikë me produkte te kompanise sfond, dhe është se shanset janë të bukura i gjatë. Ka patjetër territore ku kjo kulturë nuk depërton thellë, për shembull në Spanjë apo Itali, dy vende ku android te smartphone dhe Windows për PC janë të parët alternativë në pamasë të përdoruesve. Sido që të jetë, të paktën është një fakt zbulues del sjellja e konsumatorit në pjesë të caktuara të botës, A ka ndonjë lidhje me Apple që është një kompani amerikane? Unë do të thoja po. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Keko dijo

  Kjo gjithashtu ndikon që produktet e Apple janë dukshëm më të lira në SHBA sesa në Evropë.

  1.    Miguel Hernandez dijo

   Po dhe jo, kjo varet nga shteti në fjalë.

   1.    Keko dijo

    Mirë atëherë ... Në 90% të SHBA produkteve të Apple janë shumë më të lira sesa në Evropë.

    Mbani në mend se në SHBA taksat janë zakonisht 7 ose 8%. Këtu në Spanjë taksat janë 21% në të cilat duhet të shtojmë edhe taksat e importit dhe shpenzimet e tjera që hiqen nga mënga për të fryrë më shumë çmimet, sepse ndryshimi Dollar / Euro kalon përmes rreshtimit.