9 në 10 celularë të aktivizuar në SH.B.A. në Ditën e Krishtlindjes ishin iPhone

Aktivizimet e telefonave inteligjentë në SH.B.A. këto Krishtlindje

Krishtlindja është një kohë e mirë për të kërkuar tre burrat e mençur ose Santa Claus për një smartphone i ri. Në fakt, për shumë kompani të analizave të të dhënave Dita e Krishtlindjes, 25 Dhjetor, është një ditë kyçe në përcaktimin e popullaritetit të smartphone-ve të ndryshëm. përqindja e aktivizimit të pajisjeve të reja u lejon atyre të ekstrapolojnë popullaritetin në numër. Për më tepër, është gjithmonë një titull që mbulon kopertinat e mediave kryesore teknologjike ditët pas Ditës së Krishtlindjes. Kete vit 9 nga 10 aktivizime kanë qenë iPhone dhe pajisja më e njohur ka qenë iPhone 11.

IPhone 11 është celulari më i aktivizuar këtë Krishtlindje

Këto të dhëna të Shteteve të Bashkuara na ofrohen nga kompania e analizës së të dhënave Analitika e rrjedhshme. Isshtë përgjegjës për mbledhjen e informacionit nga më shumë se një milion aplikacione mobile. Sipas të dhënave të tyre, ata janë të aftë të mbledhin informacione nga më shumë se dy miliardë pajisje në muaj dhe është përgjegjës për të dhënë një imazh të popullaritetit të terminaleve në aktivizimin e tyre në Ditën e Krishtlindjes. Për atë Analizohen aktivizimet e 25 dhjetorit krahasuar me ato të aktivizuara në periudhën nga 18 deri më 24 dhjetor.

Këllëf lëkure integral për Apple iPhone 12 të ri
Artikulli i lidhur:
Këllëfi i plotë prej lëkure i Apple për iPhone 12 tani i disponueshëm

Këtë vit 2020 shifrat i buzëqeshin Apple që prej asaj kohe 9 nga 10 pajisjet e aktivizuara kanë qenë iPhone. Nëse analizojmë grafikun, shohim se pajisja më e popullarizuar ka qenë iPhone 11. Nga ana tjetër, nëse shohim gamën më 'Pro', pajisja më e lakmuar ka qenë iPhone 12 Pro Max, përpara iPhone 11 Pro Max.

Krahasimi i aktivizimit të telefonave inteligjentë 2019 vs 2020 në Krishtlindje

Sidoqoftë, për të kontrolluar me të vërtetë trendin e popullaritetit, ne gjithashtu mund të shikojmë në rritet me javën e mëparshme deri në ditën e Krishtlindjes. Ai që arrin më shumë rritje është iPhone SE. Një pajisje e fuqishme, e lirë dhe e rinovuar këtë vit që mund të ketë qenë një dhuratë e mirë këtë sezon festash. Pajisjet që zvogëlohen në këtë parametër janë iPhone 8 dhe iPhone 11 Pro Max, pajisje nga viti i kaluar që mund të kenë shkuar në prapavijë duke pasur smartphone të rinj për shitje.

Përjashtimi i vetëm në Top 10 aktivizimet ka qenë LG K30 rritja e të cilave krahasuar me javën e kaluar ka qenë a 131%. Nëse analizojmë numrin e aktivizimeve totale në lidhje me ditën e Krishtlindjes vitin e kaluar, ne e shohim atë aktivizimet u ulën 23%.  Kjo mund të jetë për shkak të kursimeve nga amerikanët ose këtij viti shumë të pazakontë, ku takimet janë të kufizuara.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Pepe dijo

    Unë nuk i shoh të dhënat se sa telefona janë aktivizuar dhe sa janë iphone.