Dëshironi të ulni gradën në iOS 9.3? Ne ju tregojmë gjithçka që duhet të dini

Zhvlerësoni nga iOS 9.3.1 në iOS 9.3 Sa herë që lëshohet një version i ri i softuerit, ka një shans që të shfaqen probleme të reja. Kjo është arsyeja pse kur iOS 9.3.1 u lëshua dje, unë rekomandova që ata që nuk po përjetonin çështje të lidhjes nuk duhet të nxitojnë për të azhurnuar. Në fakt, disa përdorues po përjetojnë probleme kur dërgoni video nga WhatsApp, kështu që nëse doni të bëni degradoj dhe kthehuni te iOS 9.3, këtu do të shpjegojmë gjithçka që ju duhet të dini.

Si të bëhet degradoj nga iOS 9.3.1 në iOS 9.3 ose 9.2.1

Hapat e mëparshëm dhe gjërat që duhet të mbani në mend

 • Bëni një kopje rezervë. Asgjë nuk duhet të ndodhë, por sa herë që do të kryejmë një proces azhurnimi ose të kthehemi në një version të mëparshëm, ia vlen të bësh një kopje rezervë të të gjitha të dhënave tona për t'u siguruar që do t'i kemi në dispozicion në rast se diçka shkon keq.
 • Deactivate Kërkoni në iPhone tim.
 • Në kohën e shkrimit të këtij postimi, vetëm iOS 9.2.1 dhe iOS 9.3 janë nënshkruar (përveç iOS 9.3.1), kështu që do të jetë e mundur vetëm të ulet në një nga ato dy versione.
 • Nuk mund të zbres në asnjë version i prekshëm nga jailbreak, kështu që nëse kjo është arsyeja që ju doni të bëni degradoj, harroje.
 • Sigurohuni që ne kemi versioni i fundit i iTunes, e cila është gjithmonë e rëndësishme, për atë që mund të ndodhë.

Procedura e uljes së vlerësimit

 1. Duke supozuar se ne kemi bërë tashmë rezervimin dhe çaktivizuar Gjeni iPhone tim, ne shkojmë në faqe ipsw.me dhe ne shkarkojmë firmware në të cilin duam të shkarkojmë. Unë do të vendosja kapje, por sot është dita e budallenjve dhe faqja e internetit është e anuar.
 2. Ne lidhim iPhone, iPod Touch ose iPad me kompjuterin.
 3. Në iTunes, ne klikojmë në vizatimin e pajisjes.
 4. Rivendosni iPhone Ne klikojmë në pajisjen tonë.
 5. Me tastin ALT në Mac ose Shift në Windows të shtypur, ne klikojmë në «Restore iPhone».
 6. Në dritaren që shfaqet, ne kërkojmë për Firmware që kemi shkarkuar në hapin 1.
 7. Ne pranojmë dhe presim që të instalohet versioni i ri-i vjetër.

A e keni bërë tashmë atë? Mos hezitoni të lini përvojën tuaj në komente.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

10 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alex dijo

  9.3 dështoi x ose është se 9.3.1 ndonjëherë ngrin safarin dhe nuk përgjigjet. Kur shfletoni safari tb se lëvizja e gishtit ju ka dhënë më shumë ndjeshmëri sesa llogaria dhe ndonjëherë ndodh kur ngrini gishtin nga një ekran në atë të mëparshmin / më vonë ... Ky version ka zgjidhur pak. Unë kam një 6 plus 16 GB dhe një 6s plus 16 GB në shtëpi dhe u ndodh të dyve. Ju duhet të shtypni butonin e shtëpisë për të dalë nga safari dhe më pas ta hapni përsëri dhe ai do të zhduket kur të kapet.

 2.   Negrito dijo

  Pablo, cili ka qenë versioni i fundit i iOS më i qëndrueshëm dhe me më pak defekte?

  1.    Pablo Aparicio dijo

   Përshëndetje, Negrito. Zakonisht nuk i kam shumicën e problemeve, duhet të jem me fat (dhe ta mbaj në atë mënyrë), por kjo varet nga ajo që ju po kërkoni. Nga iOS 9, unë kam bërë mirë që nga iOS 9.2.1 dhe nuk vuaja nga problemi i lidhjeve. Në iOS 8, në iOS 8.4. Tani nëse kërkoni përsosmëri, iOS 6.1.3.

   Një përshëndetje.

   1.    iPhon @ lex dijo

    Sa keni të drejtë, unë ende kam ca shpresë se ekuivalenti i IOS 6.1.3 do të arrijë Edhe pse duhet të them gjithashtu se me 5S dhe iPad Air, unë nuk kam pësuar ndonjë nga problemet që kam lexuar me këtë version të IOS 9.3, por duke lexuar këtë post, e kam të qartë se nuk rrezikoj të azhurnohem në IOS 9.3.1
    Përshëndetje miq

    1.    Negrito dijo

     Faleminderit Pablo, përshëndetje

 3.   Carlos dijo

  Epo, duhet të jem shumë me fat, jo një problem i vetëm me iOS 9.3 ose 9.3.1 ... Gjithçka është shumë e rrjedhshme! Versionshtë versioni më i qëndrueshëm që kam provuar ndonjëherë ... IOS 6? Sigurisht, me 1000 funksione më pak se tani, por iOS 9.3 është akoma më i mirë për mua !!! Unë kam një iPhone 6s Plus 64, por i kam pasur të gjitha që nga i pari, me të gjithë iOS përfshirë betat dhe iOS 9.3 është versioni më i mirë që kam provuar ndonjëherë !!!

  1.    IOS 5 Përgjithmonë dijo

   ios 6 me një mijë funksione më pak? Hahaha do te jete me nje milion budallaqe me pak absurde !!
   Faleminderit për artikullin, është turp që nuk mund ta ulësh në iOS 6.

 4.   Rvalens dijo

  Për momentin nuk ka probleme me versionin e ri ...

 5.   Chenly Corría Peña dijo

  Pershendetje
  Po pyesja nëse nuk mund ta ulja në iOS 8 ose iOS 7.1.2 të cilat janë versionet që funksionojnë me të vërtetë të lumtur në iPhone 4S.
  Shpresoj të më ndihmojë. Nëse mund të shkruani në emailin tim: chenly_corria@icloud.com

 6.   Laloecua dijo

  Unë kam iPad Air 2 me ios 9.3.1 dhe dua të kthehem në ios 9.2.1 në Jailbreak it por nuk më lejon, kur ipad im fillon të ngarkojë qëndron atje dhe nuk ngarkohet pasi të formatoj gjithçka dhe fshini gjithçka ?????????????? ?????