Abonimet e Podcasts në Apple, do të funksionojnë më 15 qershor

Në pak më shumë se katër ditë, shërbimi i ri i pajtimit në podcast i Apple do të jetë aktiv. Më 15 qershor, kompania Cupertino do të aktivizojë përfundimisht këtë shërbim e pagesave të njohura si Abonime në Podcasts Apple.

Duhet të bëhet e qartë se kjo mënyrë pagese nuk prek të gjitha Podcast-et që ne mund të regjistrohemi larg tij, vetëm ata podcasters që duan të jenë në gjendje të përdorin këtë shërbim dhe të krijojnë një pajtim për përmbajtjen e tij.

Apple zyrtarisht njofton mbërritjen e shërbimit për të martën e ardhshme 15 qershor nëse nuk ka probleme të minutës së fundit dhe në këtë mënyrë ajo do të aktivizojë një shërbim që u njoftua zyrtarisht në 20 Prill. Ne duhet të insistojmë përsëri që kjo platformë pagese do të ndikojë ekskluzivisht në të gjithë ata përdorues që duan të dëgjojnë podcast, krijuesi i përmbajtjes së të cilit shton metodën e pajtimit. Për shembull, në Actualidad iPhone, tani për tani, këto podcast do të jenë falas.

Padyshim, tarifimi për të dëgjuar një podcast mund të jetë një shpatë me dy tehe, pasi shumë përdorues i shohin këto metoda pajtimi në mënyrë të favorshme dhe shumë të tjerë jo aq shumë. Mund të themi se është një mënyrë për të profesionalizuar podcast, por duhet gjithashtu të theksohet se shtimi i një pagese mujore ose një pajtimi nuk do të thotë që ky podcast i veçantë do të përmirësohet ndjeshëm. Nga rruga, për ata që pyesin, Apple ofron vetëm që shërbimi nuk do të marrë asnjë komision nga ato podcast që shtojnë metodën e pajtimit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.