Apple AirPods Merrni 71% të të Ardhurave të Tregut pa kufje

AirPods

Meqenëse Apple njoftoi gjeneratën e parë të AirPods, askush nuk mund ta mohojë këtë në atë kohë ato ishin opsioni më i mirë i disponueshëm në treg, si nga dizajni, lidhja dhe çmimi. Sidoqoftë, deri më sot, pavarësisht se kanë në dispozicion opsione të shkëlqyera me cilësi shumë të mirë, ata janë ende mbretërit e tregut.

Sipas studimit të fundit të botuar nga Strategy Analytics, AirPods të Apple vazhdojnë të kapin pjesën më të madhe të të ardhurave nga kufjet pa tel, duke marrë 71%. Në të njëjtin raport thuhet se Apple ka shitur rreth 60 milion AirPods, e cila përfaqëson më shumë se 50% të shitjeve totale të këtij lloji të produktit.

Shitjet AirPods

Samsung, Jabra, Bose, Sony… janë disa nga prodhuesit që po lançojnë alternativa shumë të mira për AirPods, veçanërisht për ata përdorues që nuk kanë iPhone, me çmime shumë të ngjashme me ato që kanë AirPods aktualisht.

Sidoqoftë, lidhja e thjeshtë që AirPods na ofron nuk është e disponueshme në markat e tjera, kështu që me të njëjtin çmim, dhe praktikisht të njëjtën cilësi të zërit, Përdoruesit e iPhone preferojnë të investojnë në një produkt të Apple.

Ndërsa Strategy Analytics pretendon se ai domen mund të vazhdojë edhe në të ardhmen, analistë të tjerë pohojnë të kundërtën, pasi që opsione të reja po u shtohen alternativave të ndryshme të disponueshme sot në treg, në mënyrë që shumëllojshmëria e produkteve të jetë gjithnjë e më e gjerë dhe t'u përshtatet më shumë përdoruesve.

Disa zëra sugjerojnë që Apple mund të përfshijë AirPods në gjeneratat e ardhshme të iPhone, thashetheme që nuk kanë asnjë kuptim pasi në vetvete ata janë bërë një makinë e shkëlqyer për të bërë para. Përveç kësaj, ato tani janë gjithashtu të disponueshme në një version të anulimit të zhurmës, një nga funksionet më të kërkuara nga përdoruesit e AirPods që nga fillimi i gjeneratës së parë në treg.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.