Brezi i 3 -të i AirPods kërkon iOS 13

Brezi i 3-të i AirPods

Pas shumë muajsh zërash dhe lançimesh të supozuara në fjalimin e mëparshëm, kompania me bazë në Cupertino prezantoi dje pasdite (me kohën spanjolle), gjeneratën e tretë të AirPods, një gjeneratë e tretë që përfshin një dizajn të përtërirë (duke konfirmuar thashethemet e mëparshme) dhe me mbështetje për audio hapësinore.

Risia kryesore që gjejmë në këtë gjeneratë të tretë lidhet me përputhshmërinë me pajisjet e vjetra. Brezi i 3 -të i AirPods kërkon iOS 13, kështu që nuk janë në përputhje me iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s, iPad mini 2, iPad mini 3 dhe brezi i 6 i iPhone touch, një pajtueshmëri që ofroi brezi i dytë AirPods.

Me nisjen e gjeneratës së 3 -të të AirPods, Apple ka ulur çmimin e gjeneratës së dytë AirPdos, duke shkuar nga 179 euro në 149 euro. Ky është modeli me kutinë e karikimit me rrufe.

El modeli me kuti karikimi pa tel nuk është i disponueshëmSidoqoftë, për 80 euro, ne mund ta blejmë atë në mënyrë të pavarur. Tani për tani, çmimi i AirPods Pro mbetet i njëjtë, pasi Apple nuk i ka rinovuar ato, dhe, nëse i injorojmë thashethemet, nuk do ta bëjë këtë deri në fillim të vitit të ardhshëm.

Çfarë ka të re në AirPods të gjeneratës së 3 -të

Brezi i ri i AirPods rinovon modelin e ngjashëm të AirPods Pro por pa një gome në majë që lejojnë modelin Pro të izolohet nga mjedisi dhe të ofrojë një sistem aktiv të anulimit të zhurmës që ky brez i ri nuk e inkorporon.

Falë rastit të karikimit, ne mund të kënaqemi pa ndërprerje deri në 30 orë muzikë Dhe me vetëm 5 minuta karikim, ne mund të shijojmë deri në 1 orë rishikim. Ndryshe nga gjenerata e dytë, ekziston vetëm një model me karikim pa tel dhe çmimi i tyre është 199 euro.


Na ndiqni në Google News

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.