Brezi i dytë AirPods Pro për 2022

aeropodet pro

Në këtë rast, analisti i mirënjohur i Apple Ming-Chi Kuo e shpjegon këtë nisja e gjenerata e dytë e AirPods Pro e re do të zbresë në 2022. Njohja e mesme AppleInsider flet për këtë në një artikull në të cilin ai gjithashtu shpjegon disa detaje në lidhje me profilet e përdoruesve të kufjeve AirPods dhe Beats.

Por ne do të përqendrohemi në atë që ata kanë komentuar në datat e transportimit të këtyre AirPods Pro të gjeneratës së dytë të dytë. Dhe duket se këtë vit nëse do të kemi AirPods të rinj por ato do të jenë modelet origjinale, domethënë AirPods me një dizajn të ngjashëm me Pro por pa lënë pas dore thelbin e Apple AirPods të parë.

Nga ana tjetër, Cubo gjithashtu shpjegon se kompania Cupertino vazhdon të dominojë tregun e kufjeve, edhe pse është e vërtetë që konkurrenca do të hante tregun. në këtë rast, ai ul parashikimin e saj nga 75 në 70 milion njësi AirPod të transportuara gjatë tremujorit të dytë të 2021. Sido që të jetë, ajo që na intereson këtu është të shohim lajme dhe në këtë rast gjenerata e dytë AirPods Pro do të marrë pak më shumë kohë për të arritur.

Në këtë artikull, siç thamë në fillim, kemi folur edhe për ndryshimet midis kufjeve AirPods dhe Beats. Këto janë shpjegimet e analistit për të dy modelet:

AirPods kanë çmime më të larta, synojnë përdoruesit e pajisjeve Apple dhe synojnë të ofrojnë risi dhe përvojë eko-miqësore për të rritur vlerën e shtuar. Rrahjet janë me çmim më të ulët, synojnë përdoruesit e pajisjeve Apple dhe jo-Apple dhe rrisin dërgesat ose pjesën e tregut të kompanisë apple.

Me pak fjalë, ajo për të cilën bëhet fjalë në fund është të shesësh sa më shumë produkte të jetë e mundur dhe të një cilësie të lartë, kështu që në këtë aspekt Apple është ndër më të mirët. Ne do të shohim nëse më në fund AirPods Pro do të mbërrijë vitin e ardhshëm aktualisht nuk ka ndonjë thashethem në lidhje me azhurnimin e tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.