Aksesorët më të mirë të karikimit nga ESR dhe Syncware për iPhone tuaj

iPhone, si çdo pajisje tjetër celulare me bateri, kërkon energji. Megjithatë, ne tashmë e dimë se jo të gjitha pajisjet karikojnë në të njëjtën mënyrë ose aq shpejt, në fakt teknologjitë e ndryshme të karikimit janë shenjë dalluese e markave, siç është rasti me sistemin MagSafe të Apple. Në këtë rast, ne do të fokusohemi se si ta bëni jetën tuaj më të lehtë kur karikoni pajisjet tuaja Apple.

Zbuloni me ne cilët janë aksesorët më të mirë nga markat e njohura ESR dhe Syncware për të mbajtur iPhone tuaj të karikuar.

Bastet ESR në MagSafe

Filluam me ESR, një nga firmat që shet më shumë aksesorë për produktet Apple përmes platformave online si Amazon, duke u pozicionuar kështu si një nga opsionet më të mira. Dhe ne do të fillojmë me një zgjidhje për ato pajisje që nuk kanë MagSafe, siç janë të gjithë ata para serisë iPhone 12, dhe pavarësisht se kanë karikim me valë, nuk kanë magnet MagSafe që na ndihmojnë të mbajmë iPhone të pezulluar. Kjo ka një zgjidhje të lehtë falë HaloLock të ESR, një unazë universale e përputhshme me teknologjinë MagSafe. që do t'ju lejojë të ktheni çdo kasë ose iPhone të vjetër në një pajisje të pajtueshme me teknologjinë MagSafe.

Kjo pajisje HaloLock vjen në pako me dy ose katër njësi dhe në dy nuanca të ndryshme, mund ta blejmë në argjend ose gri hapësirë. Ata kanë një ngjitës që na mundëson thjesht duke e vendosur të rreshtuar në kutinë tonë të iPhone, duke e karikuar pajisjen përmes teknologjisë MagSafe, një zgjidhje inteligjente. Ky HaloLock fillon nga 11,99 euro dhe mund ta blini direkt në Amazon.

Makina është një vend tjetër interesant ku mund të përfitojmë maksimumin nga teknologjia MagSafe dhe është e pamohueshme se sa komode është të arrish atje, ta afrosh iPhone-in tënd me mbështetjen MagSafe dhe të jesh në gjendje të përdorësh iPhone si një navigues pa pengesa ose mbështetëse të rënda. Për këtë ne kemi qenë në gjendje të testojmë Montimi i ri i makinës me valë Magsafe i ESR. Ky ka një sistem të fuqishëm magnetësh që siguron që iPhone të mos ketë fluturoj jashtë kur marrim një rrugë të asfaltuar keq, dhe këtë e kam parë vetë me përdorim të përditshëm. Magneti është i fuqishëm, megjithëse padyshim që duhet të përdoret me këllëfët MagSafe / HaloLock ose pa këllëf.

Mbështetja e kapëses është ideale për hapjen e ajrit të makinës sepse nuk e detyron atë, plus atë Ai ka një skedë në fund që duhet ta mbështesim në bazën e pultit, në këtë mënyrë kur vendosim iPhone në mbështetje HaloLock në vend që të detyrojmë grilën, mban gjithë peshën e saj në këtë fllanxhë dhe ne ruajmë qëndrueshmërinë e sistemit tonë të ventilimit, sepse shumë mbështetës të këtij lloji përfundojnë duke thyer rrjetat, diçka që nuk do të ndodhë me këtë. E kam të vështirë të gjej alternativa më të respektueshme për automjetin dhe me performancë më të mirë se kjo, e cila Mund të blini në Amazon me një çmim që fillon nga 28 euro.

Ne vazhdojmë me alternativat e tarifimit ESR të përputhshëm me MagSafe dhe tani flasim për të HaloLock Kickstand, një top karikues MagSafe i ndërtuar mirë, i bërë nga alumini për shasinë dhe xhami i kalitur për pjesën e përparme. Ka një trashësi mjaft të përpunuar dhe pjesa e poshtme ka një portë USB-C në të cilën mund të lidhim kabllon e karikimit. Në këtë rast, ne kemi dy versione të propozuara nga ESR, një që përfshin një kabllo USB-C në USB-C dhe një tjetër që na siguron gjithashtu një karikues USB-C 20 W, me diferencën përkatëse të çmimit.

Në këtë mënyrë, kjo alternativë ESR ka një kabllo të gjatë 1,5 metër të përfshirë dhe ne mund ta lidhim ose shkëputim sipas dëshirës. Ofrohet në katër ngjyra: blu, argjend, e zezë dhe rozë, kështu që ne do të mund ta blejmë që të përshtatet me iPhone-in tonë. Në të njëjtën mënyrë, nëse montojmë një karikues PD prej 20 W ose më shumë, do të kemi Fuqia karikuese 7,5 W. Në të njëjtën mënyrë, ky disk karikues MagSafe i propozuar nga ESR na jep mundësinë ta përdorim atë si një bazë ose bazë karikimi sepse ka një skedë në anën e pasme që na lejon ta mbështesim atë në çdo sipërfaqe të qëndrueshme dhe kjo e bën atë mjaft të gjithanshëm. . sidomos nëse marrim parasysh që kushton mesatarisht 26 euro në Amazon, edhe pse ka zbritje të shumta në data të caktuara. Çmimi i tij është dukshëm më i ulët se blloku i karikimit MagSafe i Apple i cili ka pak ose aspak avantazh ndaj tij.

Dhe tani më në fund do të flasim për një opsion të thjeshtë dhe jo më pak të dobishëm, një mbështetje të thjeshtë por efektive magnetike të desktopit. Ky mbajtës ESR është i pajtueshëm me çdo pajisje MagSafe dhe na lejon të vendosim iPhone tonë në tavolinë në një mënyrë të thjeshtë dhe komode. ta kesh gjithmonë në sy pa pasur nevojë për përpjekje të mëdha. Ky suport ka një krah teleskopik, rregullim vertikal dhe një konstruksion të mirë që nuk do të përplaset në "setup"-in tonë.

Sinkronizoni aksesorët me tela për të shoqëruar pajisjet tuaja

Ne përfunduam me Syncwire, një markë tjetër për të cilat kemi folur tashmë këtu në iPhone News në raste të mëparshme dhe kjo ofron një mori aksesorësh për pajisjet Apple në përgjithësi. Me këtë rast na ofron tre aksesorë shumë interesantë:

  • Kabllo USB-C në USB-A që do të na lejojë të përfitojmë nga të gjithë aksesorët e karikimit të Apple për të cilët kemi folur më parë dhe madje edhe të tjerë, falë përputhshmërisë së tyre. Këto kabllo janë të mbuluara me najlon për të garantuar cilësi më të mirë dhe kanë një gjatësi prej 1,8 metrash për të mos kufizuar veten. ju mund t'i blini ato nga 18,99 euro në Amazon.
  • Kuti të papërshkueshme nga uji për të mbajtur pajisjet tuaja dhe aksesoret ku te deshironi, ka mbyllje te trefishte dhe eshte prej silikoni shume rezistent, me dorezë në formën e një pakete fanny nga 16 euro në Amazon.
  • Kabllo USB-C në fole 3,5 mm kështu që mund të lidhni kamerat tuaja sportive ose të përfitoni nga një lidhje e re Jack në rast se ajo në Mac tuaj është e zënë për ndonjë arsye ose dëshironi të lidhni shpejt disa pajisje, mund ta blini nga 9,99 euro dhe gjithashtu ka një garanci për rezistencë të madhe, stereo dhe Hi-Fi.

Shpresojmë që të gjitha rekomandimet tona do t'ju ndihmojnë të jeni në gjendje t'i karikoni pajisjet tuaja me lehtësi dhe komoditet çdo ditë dhe të përfitoni nga teknologjitë e ndryshme të iPhone-it tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.