A është komprometuar aktivizimi iCloud në iOS 11.1? Duket sikur është

Aktivizimi i iCloud është një nga masat më të mira të sigurisë që mund të zgjedhim sot me pajisjet tona iOS në përgjithësi, përfshirë iPad dhe iPhone. Falë këtij sistemi, sa herë që rifillojmë ose rivendosim iPhone, sistemi dërgon një kërkesë aktivizimi në sistemet iCloud përmes internetit dhe na pyet për llogarinë Apple me të cilën pajisja në fjalë është e lidhur.

Kjo do të thotë se për aq sa mundohemi të bëjmë spekulime, kur kemi një pajisje iOS që nuk na përket, nuk mund të hyjmë aspak në telefon, ne kemi një peshë të bukur letre të dizajnuar në Cupertino. Megjithatë, herë pas here mete shfaqen si ajo që duam t'ju tregojmë sot që vë në rrezik serioz sigurinë e një numri të mirë të pajisjeve.

Aktivizimi i funksionalitetit Kërkoni në iPhone tim Nuk duhet të shqetësohemi më për çështjen e aktivizimit, pasi që tani e tutje do të funksionojë automatikisht. Sidoqoftë EverythingApplePro na tregon një hile të vogël që na lejon të anashkalojmë aktivizimin iCloud dhe të aksesojmë një iPhone që ka të instaluar iOS 11 dhe iOS 11.1 si të ri, dhe ky është një lajm shumë i keq. Duket se duhet të presim iOS 11.2 për të parë të zgjidhur këtë problem, ne imagjinojmë se në Cupertino nuk do të zgjasë shumë.

Na lejon të kalojmë direkt nga ekrani i aktivizimit te zgjedhja e koditKur vendosim një kod të gabuar, ne presim afërsisht gjashtëdhjetë minuta dhe provojmë përsëri, me një kod të gabuar. Asnjë kuptim i dukshëm nuk do të na lejojë të vazhdojmë në seksionin tjetër dhe ne vazhdojmë me iPhone sikur të ishte i yni, lamtumirë aktivizimi iCloud. Nuk duket aspak mirë, sepse kjo pamundëson funksionalitetin dhe është gabimi i njëmbëdhjetë i madh i iOS 11, ne do të bëjmë provën në iOS 11.2 për të parë rezultatin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.