Aqara G2H Pro: Kamera HomeKit, alarmi dhe ura Zigbee

Ne rishikojmë kamerën e re Aqara G2H Pro, një gjeneratë e re e një prej kamerave më të famshme HomeKit që shtojnë veçori të reja për t'u kthyer në krye të kategorisë së saj.

karakteristika të

G2H Pro i ri ruan të gjitha tiparet e paraardhësit të tij, Aqara G2H, plus shton një numër të mirë të risive që e bëjnë atë të ngjitet në pozicione në renditje i kamerave për HomeKit:

 • Kamera FullHD 1080p me fushë shikimi 146º dhe vizion natën
 • Altoparlant dhe mikrofon me audio të dyanshme
 • Hub Zigbee për 128 aksesorë Aqara
 • E pajtueshme me HomeKit Secure Video
 • E përputhshme me Sistemin e Sigurisë HomeKit
 • E pajtueshme me Amazon Alexa dhe Google Assistant
 • Alarm
 • Slot MicroSD deri në 512 GB
 • E përputhshme me ruajtjen e NAS (protokolli Samba)
 • njohja e fytyrës dhe dërgimi i paketës
 • Fuqia me kabllo microUSB (përshtatësi i energjisë nuk përfshihet)
 • Baza magnetike dhe e artikuluar që lejon vendosjen në çdo pozicion

Përmirësimet kryesore që e dallojnë atë nga modeli i mëparshëm përfshijnë përputhshmëria me Sistemin e Sigurisë HomeKit, sistemi i alarmit HomeKit të cilit mund t'i shtojmë pajisje të tjera Aqara si sensorë lëvizjeje, sensorë hapjeje të dyerve dhe dritareve dhe kamera të tjera për të krijuar sistemin tuaj të mbikëqyrjes video me alarm të integruar pa u shqetësuar për tarifat mujore. Nëse dëshironi të dini më shumë detaje se si është konfiguruar dhe si funksionon, ne tashmë e kemi analizuar atë gjerësisht në blog (lidhje) dhe kanalin YouTube.

Kamera është gjithashtu e përmirësuar, me një kënd më të madh shikimi (146º) dhe kapacitet fizik të ruajtjes në kartat microSD që shkon deri në 512 GB, ndërsa më parë arrinte vetëm 32 GB. Si një urë Zigbee për të qenë në gjendje të shtoni aksesorë të tjerë Aqara (dhe t'i shfaqni ato në HomeKit) përmirësim që lejon lidhjen e deri në 128 pajisje (më parë maksimumi ishte 64). Së fundi, ata shtojnë përputhshmërinë me sistemet e tjera të automatizimit të shtëpisë, Alexa dhe Google Assistant, pasi modeli i mëparshëm ishte i pajtueshëm vetëm me Apple HomeKit.

HomeKit Secure Video

Platforma video e Apple lejon që kamera të integrohet me modele të tjera të markave të tjera, të gjitha me të njëjtat karakteristika. Nuk ka rëndësi nëse kamera juaj kushton më pak se 100 euro ose më shumë se 200 euro, funksionet e saj do të jenë të njëjta. Natyrisht që do të ketë dallime në cilësinë e ndërtimit, cilësinë e imazhit dhe veçori të tjera jashtë platformës HomeKit, por të gjitha ato ju lejojnë të bëni të njëjtën gjë nga brenda aplikacionit Home.

 • Imazhi Full HD 1080p
 • Njoftimet inteligjente (njerëz, kafshë, makina, paketa)
 • Ndryshimet në statusin e regjistrimit bazuar në vendndodhjen tuaj
 • Njohja e fytyrës
 • Regjistrimi i videos në re
 • Zonat e aktivitetit
 • Ruajtja e iCloud për 10 ditë
 • 50 GB (1 kamera) 200 GB (5 kamera) 1 TB (pa kufizuar)
 • Videot e ruajtura nuk zënë hapësirë ​​në llogarinë tuaj

Ne kemi diskutuar tashmë në detaje opsionet HomeKit Secure Video me modelin e mëparshëm G2H (lidhje) prandaj ju inkurajoj që Hidhini një sy artikullit dhe videos për të mësuar në detaje se si funksionon sistemi i mbikëqyrjes video të Apple, e cila kërkon vetëm që ju të keni kontraktuar hapësirën ruajtëse iCloud, duke ofruar të gjitha funksionet e mbikëqyrjes video falas.

Mendimi i redaktorit

Një aparat fotografik me cilësi video 1080p, kënd të mirë shikimi, zë të mirë dhe të gjitha veçoritë e avancuara të HomeKit Secure Video, HomeKit Security System që vepron gjithashtu si një urë Zigbee për aksesorët e tjerë Aqara dhe për vetëm 75 € në Amazon (lidhje) per momentin vetem ne France edhe pse dergohet pa problem ne Spanje. Për çmimin dhe performancën nuk do të gjeni asgjë më të mirë.

Aqara G2H Pro
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
79
 • 80%

 • Aqara G2H Pro
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • HomeKit Secure Video
 • Sistemi i sigurisë HomeKit
 • Aksesorë ZigBee bridge 128
 • 512 GB memorie microSD
 • Karakteristikat e përparuara të mbikëqyrjes

Contras

 • Nuk përfshin adaptorin e rrymës

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.