Alex Gorsky, CEO i Johnson & Johnson i bashkohet Apple

Alex Gorsky Johnson & Johnson

Këtë e bëri të ditur vetë Apple pak orë më parë Alex Gorsky, President dhe CEO i gjigantit Johnson & Johnson, ishte emëruar si anëtar i ri i bordit drejtues. Në këtë kuptim nuk mund të themi më shumë për detajet e kësaj hyrjeje nga Gorsky në kompaninë Cupertino. Është më se evidente që Apple punon vazhdimisht në çështjet e shëndetit të njerëzve dhe ky “vizionar” i shëndetit i kataloguar nga vetë Apple vjen për të sjellë përvojë në këtë fushë.

nga AppleInsider na tregoni disa nga komentet e lëshuara nga vetë Apple në njoftimin për shtyp që njofton Hyrja e Gorsky në bordin e drejtorëve të Apple:

Alex ka qenë prej kohësh një vizionar në kujdesin shëndetësor, duke aplikuar njohuritë, përvojën dhe pasionin e tij të gjerë për teknologjinë në kauzën e përmirësimit të jetës sonë dhe ndërtimit të komuniteteve më të shëndetshme. Ne jemi të ngazëllyer t'ju mirëpresim në bordin e drejtorëve të Apple dhe jemi të qartë se të gjithë do të përfitojmë nga lidershipi dhe ekspertiza juaj.

Alex Gorsky, u emërua si CEO i Johnson & Johnson në 2012, por ka qenë me kompaninë që nga viti 1988. Kjo përvojë e gjerë në kompani e vendos atë në një pozicion vërtet të lartë që Apple nuk dëshiron ta humbasë. Përveç Apple, Gorsky shërben në bordet e drejtorëve të IBM, Travis Manion Foundation dhe The Wharton School në Universitetin e Pensilvanisë.

Sigurisht që kontributi i kësaj nënshkrimi të ri të Apple është i rëndësishëm në pajisje si Apple Watch apo edhe AirPods. Do të jetë koha për të parë evolucionin e pozicionit që ai ka në Apple, por të jesh në bordin e drejtorëve të Apple do të thotë që disa nga vendimet përfundimtare të marra me pajisjet do të kalojnë në duart tuaja duke këshilluar Tim Cook-in, dhe se më në fund ai është përgjegjës për t'i ekzekutuar ose jo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.