Analistët parashikojnë kthimin e dizajnit të iPhone 4

Iphone 4

Mars 2016, iPhone SE tashmë është prezantuar duke përmbushur të gjitha thashethemet. Apple kohët e fundit nuk lë absolutisht asgjë për të befasuar. Ndërkohë, analistët kanë filluar të parashikojnë modelin e iPhone 7 dhe madje edhe ato të radhës. sipas Ming-Chi Kuo, një analist në KGI, Apple do të na befasojë këndshëm gjatë vitit 2017 me kthimin e një prej dizenjove më të bukura deri më sot, kthimin e qelqit dhe metalit në pjesën e jashtme të modeleve të iPhone. Shumë prej nesh nuk e dinë pse Apple vendosi të mbulojë plotësisht iPhone me alumin me linjat plastike që bien në sy, por duket se xhami është afër cepit.

Thënë kjo, duket pak absurde të fillosh të parashikosh për vitin 2017 kur 2016 është ende në fillimet e saj, iPhone SE sapo ka mbërritur i shoqëruar nga dizajni i iPhone 5, një nga më të bukurit deri më tani, dhe mbi të gjitha sepse ne jemi ende iPhone 7. mbetet të shihet. Ky analist shpesh e ka kuptuar mirë, por ai është gjithashtu i varur nga kopertinat, dhe në më shumë se një rast ka dhënë një lajm krejtësisht të çuditshëm. Por kthimi i dizajnit të iPhone 4 nuk do të jetë e vetmja risi në 2017, ekranet e përfolura AMOLED gjithashtu do të fitojnë rëndësi në pjesën e përparme të pajisjes.

Dora për dore me karikimin pa tel të shumëpritur. Megjithëse duke parë gjithçka që z. Kuo ka lënë për vitin 2017, ne nuk e dimë me të vërtetë se çfarë lajmi Apple do të na lërë gjatë këtij viti dhe për iPhone 7. Ne do të duhet të jemi të kujdesshëm, dizajni i iPhone 6 (dhe thotë një posedues) nuk ka qenë shumë i suksesshëm, megjithëse ergonomia është një plus, ekrani 2.5D është shumë i brishtë dhe pjesa e pasme me linjat e mëdha plastike për të marrë një mbulim më të mirë e bën atë të duket i shëmtuar. Duhet të presim, thashethemet do të fillojnë të jenë serioze nga qershori.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jaranor dijo

  Disa thonë se ky lajm e thotë për iPhone 7, ju thoni që ky lajm i referohet një iPhone në 2017, në fund ku jemi?

  1.    Paul Aparicio dijo

   Përshëndetje, Jaranor. Lajmi vjen nga një analist dhe ai thotë se është për vitin 2017. Unë nuk jam analist, por nëse e merrni dizajnin si duhet, nuk mund ta merrni vitin e duhur. Duhet të jetë në vitin 2016 me iPhone 7 ose në 2018 me iPhone 8, në të dy rastet me një dizajn të vitit të parë. Ai gjithashtu flet për AMOLED, kështu që duhet të jetë nga viti i ardhshëm. Por nëse iPhone 7 ka metal pas tij, edhe 7-të do ta kenë atë.

   Një përshëndetje.

   1.    Jaranor dijo

    Isshtë e vërtetë që ata flasin për vitin 2017 që megjithëse duhet të jetë një model S, ata gjithashtu marrin një model inovativ për 10 vjetorin e Apple, unë lexova artikullin e applesfera dhe atje ata manipulojnë gjithçka dhe në krye të kësaj ata thanë se ata do të hiqnin ngarkesën e induksionit në distancë haha ​​që nuk ekziston isshtë induksion nuk mund të jetë në distancë, gjithsej unë qëndroj me ju dhe eleminohet molla. Ju jeni më të azhurnuar dhe jepni informacion më të mirë.

    Pq. Gjynah që këtë vit duket si një iPhone i kokosit i vitaminizuar që do të thotë më shumë për të njëjtën gjë dhe pak ndryshim, shpresoj se isha gabim, por e vërteta është se po pres me padurim të shoh një iPhone me karikim të vërtetë pa tel, më pak skaje dhe më shumë ekran, touchid i integruar në ekran dhe me një dizajn elegant dhe inovativ, shpresojmë të shohim ...

    Përshëndetje.

 2.   Mike78 dijo

  Për mua dizajni më i mirë i iPhone deri më tani