Animoji nuk përdor sensorë TrueDepth fare 

Ne të gjithë e kemi shumë të qartë në këtë pikë të filmit se Animoji janë një tipar jo përcaktues, por ekskluziv i iPhone X. Deri më tani ne e kemi parë atë si një mënyrë për të justifikuar përdorimin e sensorëve TrueDepth të kamerës së përparme që ndihmojnë për të marrë selfie më të mira.

Sidoqoftë, ata që duhet të copëtojnë funksionimin jo vetëm të iOS por edhe të pajisjeve Apple në përgjithësi janë gjithmonë me një sy të vëmendshëm ... Po sikur të ju tregonim se sensorët TrueDepth nuk përdoren për Animoji? Ky ka qenë zbulimi i fundit. 

Ka qenë YouTuber Marques Brownlee i cili ka kryer provën më rudimentare dhe efektive që mund të imagjinonim. Për këtë ai ka filluar të shijojë funksionimin normal të Animoji dhe ai ka përfunduar duke mbuluar senatorët TrueDepth për të kuptuar se sistemi në të vërtetë nuk ndalet së punuari pavarësisht nga ai. Kështu që mund të vijmë në përfundimin se nuk ka ndonjë arsye të dukshme pse kjo funksionalitet nuk është e pranishme edhe në pajisjet e tjera iOS, veçanërisht ato si iPhone 8 që kanë praktikisht të njëjtin harduer për sa i përket energjisë.

Sidoqoftë ... pse Apple po e bën këtë veçori një tipar ekskluziv të iPhone X? Epo vërtet, gjithçka tregon se është marketing i pastër. Ne nuk mund ta fajësojmë kompaninë për lënien e veçorive të softuerit ekskluzivisht në terminalin më të lartë. Sidoqoftë, duket se ata nuk kanë gjetur mjaft arsye që e bëjnë një telefon tashmë fantastik si iPhone X spektakolar që u është dashur të përdorin këtë gjë të vogël. Tani lind pyetja se sa do të vlerësojnë aplikacionet e tjera për të përfituar nga rrëshqitja e Apple dhe për të krijuar aplikacione plotësisht të përputhshme me çdo terminal.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Bubo dijo

  Ata gjithmonë bëjnë të njëjtën gjë, ka ndodhur edhe me fotot e drejtpërdrejta në fund ata do ta nxjerrin atë në Aplikime të tjera ose me Jailbreak.

 2.   Fitimtar dijo

  Nëse ata përdorin infra të kuqe dhe iPhone të tjerë nuk e kanë atë

 3.   Paul dijo

  Le të shohim nëse e kemi dokumentuar veten pak, kur keni folur për copëtimin e iOS në dispozicion po i referoheshit edhe vetvetes, apo jo?

  Ata kanë testuar Animoji me aplikacione në pajisje të tjera dhe i njëjti person ka kuptuar që ata nuk punojnë në të njëjtën mënyrë, sepse ata gjithashtu përdorin sensorë të tjerë ...