Aplikacionet e para të pajtueshme iOS 10 dhe aplikacioni Mesazhet fillojnë të mbërrijnë

Mesazhet në iOS 10

Një nga risitë që tërhoqi më shumë vëmendjen gjatë fjalës kryesore WWDC 2016 të mbajtur qershorin e kaluar, përveç risive estetike që na sjell versioni i ri i iOS 10, është rimodelimi i plotë që ka pësuar aplikacioni Messages, rimodelimi i cili përfshin një numri i funksioneve me të cilat duket se Apple dëshiron të konkurrojë plotësisht me aplikacionet e mesazheve të tilla si WhatsApp, Telegram dhe të tjerët. Një nga risitë e aplikacionit Messages lejon zhvilluesit e palëve të treta të shtojnë afishe për të personalizuar bisedat. I pari që goditi App Store ishin ngjitësit nga Super Mario Run. Por pak nga pak më shumë afishe, madje edhe lojëra, janë shfaqur.

gërshërë letre-letër-1

Aplikime të tjera të këtij lloji, të pajtueshme vetëm me aplikacionin Messages janë Rock-Paper-Scissors, klasike Rock-Paper-Scissors (hardhuca - Spock). Ky aplikacion lejon dy njerëz mund të luajnë letër klasike rock ose gërshërë. Shtë e qartë se ata të zhvilluar që duan të vënë kokën me këtë veçori të iOS 10 dhe duan të përfitojnë nga tërheqja e nesërme kur të dalë në treg versioni përfundimtar.

i ngathët-kafe

Por nuk është i vetmi aplikacion që ka arritur në App Store dhe që synon të përdoret gjithashtu në kombinim me aplikacionin Messages. Shfletuesi Snappy, na lejon të lundrojmë nga brenda aplikacionit të mesazheve, dhe në sajë të së cilës ne mund të zgjedhim dhe kopjojmë tekstin për ta ngjitur direkt në aplikacionin Messages pa pasur nevojë ta lëmë atë.

gjeni

Genius Lyric Messages na lejon kërko për tekstin e këngës shpejt pa u dashur të largohemi nga aplikacioni përveç që na lejon të kopjojmë përmbajtjen direkt në aplikacion. Gjatë gjithë ditës pritet që gradualisht të dalin më shumë aplikacione të përputhshme me iOS 10 Messages.

Tani thjesht duhet të presim pak për të parë nëse ethet për këto lloje aplikimesh qetësohen shpejt, siç ndodhi me tastierat e palëve të treta, ose nëse do të vazhdojnë me kohë. Në pak orë Apple do të lëshojë versionin përfundimtar të iOS 10. Shumë janë përdoruesit që mezi presin kohën e nisjes. Ndërkohë, mund të hidhni një vështrim në udhëzuesin që ne kemi përgatitur atje ku ju tregojmë si mund ta përgatisni pajisjen tuaj për ardhjen e iOS 10.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.