Aplikacioni Sleep++ shton një veçori të re të analizës së gjumit

Gjumi ++

Me lançimin e Apple Watch, shumë ishin përdoruesit që filluan ta përdorin atë monitoroni ciklet tuaja të gjumit, orët e pushimit, lloji i pushimit, gjurmimi i orëve të gjumit në pritje... gjithmonë duke përdorur aplikacione të palëve të treta, pasi nuk e kishte munduar të përfshinte një aplikacion të këtij lloji deri relativisht kohët e fundit.

Një nga aplikacionet më interesante të disponueshme në App Store për të monitoruar gjumin është Sleep+++, një aplikacion që sapo është përditësuar për të shtuar një funksion të ri për interpretoni cilësinë e pushimit tonë duke kombinuar tre matje: ndryshimi i rrahjeve të zemrës, rrahjet e zemrës në pushim dhe kohëzgjatja e gjumit të qetë.

Aplikim kombinon këto tre të dhëna për të na ofruar një numër që nëse vendoset midis 0 dhe 100. Shifrat më të larta na tregojnë se jemi gati për të nesërmen. Megjithatë, nëse shifrat nuk janë shumë të larta, është e përshtatshme, në varësi të aplikimit, të mos bëjmë përpjekje të tepruara gjatë ditës dhe na fton të planifikojmë paraprakisht orët e gjumit për ditën e nesërme.

Sipas zhvilluesit të aplikacionit:

Është e rëndësishme që kjo vlerë të trajtohet si një tregues dhe jo si një masë klinike. Ndërsa ka kërkime thelbësore që tregojnë se këta tre faktorë në përgjithësi lidhen me performancën e gjumit, ato mund të ndikohen nga një gamë e gjerë faktorësh që mund të zvogëlojnë saktësinë e tyre. Ideja është t'ju japim një ide të përgjithshme se sa i përgatitur është trupi juaj dhe ta përdorni atë për të marrë vendime të shëndetshme për ditën tuaj.

Aplikacioni Sleep++ është i disponueshëm për ju shkarkoni plotësisht falas dhe përfshin reklama, reklama që mund t'i heqim duke përdorur një blerje brenda aplikacionit që ka një çmim prej 1,99 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)