Aplikacioni EveK HomeKit azhurnohet me modalitetin e errët dhe më shumë lajme

Eve është një nga prodhuesit kryesorë të aksesorëve të pajtueshëm me HomeKit, me një portofol të gjerë duke filluar nga dritat te kontrollorët e ujitjes. Ai gjithashtu ka një aplikacion për t'i kontrolluar ato që konsiderohet nga shumë si më i kompletuari në App Store, duke përmirësuar vetë aplikacionin House sesa Apple.

Pas lëshimit të iOS 13, Eve ka azhurnuar aplikacionin e saj për ta përshtatur atë me sistemin e ri operativ Apple për iPhone dhe iPad, duke përfshirë veçori të reja të tilla si moda e re e natës, një shirit i ri-dizenjuar i navigimit dhe karakteristika të tjera që e bëjnë atë edhe më të mirë. A keni pajisje HomeKit? Epo, edhe nëse nuk janë të markës Eve, hidhni një sy sepse me siguri do të habiteni.

Edhe pse testet e para me një temë të errët filluan këtë verë, ky azhurnim i fundit integron pa ndërprerje me modalitetin e ri iOS 13 Dark, në mënyrë që kur iPhone juaj të aktivizojë këtë funksion të ri, ai automatikisht të aktivizohet edhe në aplikacionin Eve, pa pasur nevojë të bëni ose konfiguroni ndonjë gjë në të. Ne gjithashtu kemi një shirit të ri navigimi në pjesën e poshtme të ekranit nga i cili mund të përdorni të gjitha aksesorët, dhomat, automatizimet dhe cilësimet e vetë aplikacionit.

Një nga virtytet më të mëdha të HomeKit është se cilado që të jetë marka e aksesorëve, nga fakti i thjeshtë i të qenit kompatibil me sistemin Apple, të gjithë ata bashkëveprojnë me njëri-tjetrin në mënyrë perfekte, pa marrë parasysh kush e ka bërë. Kjo gjithashtu do të thotë që aplikacioni Eve është i aftë të kontrollojë të gjithë ata, edhe nëse janë nga një markë tjetër. Nëse kësaj i shtojmë se aplikacioni Eve është një nga më të plota dhe intuitive që mund ta gjeni në App Store, dhe se dizenjimi i tij është shumë i kujdesshëm, rezultati është një aplikacion falas që është interesant për këdo që ka ndonjë HomeKit në shtëpi, pavarësisht markës së tij. Nëse dëshironi ta provoni mund ta shkarkoni nga kjo lidhje plotësisht falas.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.