'Apple Music Awards', ngjarja e Apple për muzikën më të mirë

Çmimet Apple Music

Kompania Cupertino zyrtarizon datën dhe orën për festimin e "Apple Music Awards" që janë çmimet e dhëna për muzikën më të mirë të vitit. Në këtë rast, data e përcaktuar nga firma kaliforniane është e hershme, për nesër në të njëjtën ditë Dhjetor 4. E gjithë kjo do të zhvillohet në Apple Park, brenda Teatrit Steve Jobs.

Apple Music aktualisht është një konkurrencë e fortë për transmetimin e shërbimeve muzikore dhe ka gjithnjë e më shumë abonentë që mbështesin potencialin që po merr ky shërbim. Disa kohë pas lansimit të tij dhe duke parë pak prapa, ne ishim të qartë se Apple Music do të triumfonte dhe aktualisht po e tregon atë.

Billie Eilish

Kjo tha, duhet të jetë e qartë se kjo ngjarje nuk ka asgjë të veçantë për sa i përket lajmeve të produkteve ose programeve, thjesht do t'i shërbejë shpërbleni artistët më të mirë në platformën streaming të Apple. Firma tashmë ka njoftuar performancën live të Billie Eilish, kështu që pritet që muzika të jetë 100% protagoniste e kësaj ngjarjeje.

E mira e kësaj ngjarjeje, në kundërshtim me atë që ndodhi me çmimet për aplikacionet dhe lojërat më të mira këtë vit të mbajtura dje në New York City, është se mund të shihet drejtpërdrejt përmes një transmetimi që Apple do të hapë. Oraret e sakta janë disi të komplikuara për ne, pasi ato mund të ndiqen në vendin tonë nga ora 03:30 e mëngjesit, por në Meksikë ata do të jenë në gjendje ta ndjekin atë nga ora 20:30, në Kolumbi nga ora 21:30 dhe në Argjentinë nga 23:30 pasdite.

Pritet që përveç aktrimit, vetë Billie Eilish të jetë një nga rojet së bashku me vëllain e saj Finneas, për prodhimin e Kur Ne Gjumë Të Gjithë, Ku Shkojmë?. Përveç kësaj, Lil Nas X do të jetë gjithashtu një nga rojet me një çmim për single Old Town Road dhe gjithashtu do të fitojë një çmim Lizzo, si artist inovativ i vitit. Shkurtimisht a ngjarja u përqendrua në muzikë dhe Apple Music.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.