Apple TV + rinovon serinë e saj 'Fundación' për një sezon të dytë

Fondacioni, në Apple TV +

Më 24 shtator, Apple TV + dha premierën serialin e saj të shumëpritur dhe të shumëpritur 'Fundación'. Me një shpërndarje në javë, seriali është bërë një nga më të mirët në tërësi katalogu i shërbimeve sipas kërkesës nga molla e madhe dhe duket se ky është vetëm fillimi. Dy ditë më parë u publikua kapitulli i katërt i sezonit të parë. Në fakt, Apple nuk ka pritur që të përfundojë sezoni njoftoni se do të ketë një sezon të dytë të Fundación. 

Më shumë Asimov, më shumë sezone Fondacioni në Apple TV +

Apple njoftoi muaj më parë ardhjen e themel një seriale trillimi çfarë do të përshtatja saga e famshme e romaneve shkencorë nga Isaac Asimov që kanë udhëtuar në të gjithë botën. Konkretisht, seria fokusohet në trilogjinë origjinale të bazuar në libra Fondacioni, Fondacioni dhe Perandoria y Fondacioni i dytë. Këta libra morën çmimin Hugo për serialin më të mirë trillues të të gjitha kohërave.

Kur revolucionari Dr. Hari Seldon parashikon rënien e afërt të Perandorisë, ai dhe një grup ndjekësish besnikë udhëtojnë në skajet më të largëta të galaktikës për të krijuar The Foundation, në përpjekje për të rindërtuar dhe ruajtur të ardhmen e qytetërimit. Të zemëruar nga teoritë e Harit, Cleons - një linjë e gjatë perandorësh klon në pushtet - kanë frikë se kontrolli i tyre mbi galaktikën mund të dobësohet dhe duhet të pranojnë mundësinë shumë reale të humbjes së trashëgimisë së tyre përgjithmonë. (FILMAFFINITY)

Si David S. Goyer ashtu edhe Televizioni Skydance, të cilët janë prezantuesit e serialit, kanë qenë shumë të lumtur për marrjen e serialit. Në fakt, Goyer pohoi në shumë intervista se qëllimi i tij me Fundación ishte të kishte 8 sezone. Megjithatë një sfidë e vështirë Apple TV + njoftoi një sezon të dytë të Fondacionit.

Tani, me sezonin e dytë, auditori ynë do të jetë në gjendje të vizitojë më shumë personazhe dhe botë të pashlyeshme të Asimov, duke përfshirë Hober Mallow, gjeneral Bel Riose dhe të gjithë Suns Outer. Unë jam i kënaqur që një brez krejt i ri i tifozëve po lexon kryeveprën brilante të Asimov. Ne po luajmë me të për një kohë të gjatë Themel dhe unë jam mirënjohës ndaj partnerëve të mi nga Apple dhe Skydance sepse më besove këtë epos.

 

Disa burime sigurojnë se rinovimi do të kishte mbërritur në Nëntor 2019. Nga Apple TV + ata janë gjithashtu me shpresë për këtë sezon të ri. Kjo ishte ajo që Matt Cherniss, kreu i programimit për shërbimin, e dinte:

Ne e dimë se sa kohë tifozët e këtyre tregimeve të dashura Asimov kanë pritur për të parë që vepra e tij ikonike të vijë në jetë si një seri ngjarjesh spektakolare vizualisht dhe tani ne jemi të etur për të treguar edhe më shumë nga bota e pasur, me shtresa, tregime bindëse dhe botë verbuese. Duke punuar në sezonin e dytë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.