Apple TV + siguron të drejtat për adaptimin e thrillerit Snow Blind

Blindja e borës

Lajmet më të fundit në lidhje me shërbimin video streaming të Apple, Apple TV +, vijnë nga mediumi Deadline. Sipas këtij mediumi, Apple ka fituar të drejtat për të qenë në gjendje të të marrë në kinema novelda Snow Blind, pasi luftoi kundër gjashtë studiove të tjera, një film që do të interpretojë Jake Gyllenhall, një aktor i njohur për punën e tij në Source Code, The Prince of Persia, Zodiac and Brokebak Mountain, ku ai u emërua për një Oskar për aktorin më të mirë dytësor.

Romani Snow Blind, shkruar nga Ollie Masters dhe Tyler Jenkins, tregon historinë e Tech, një adoleshent i shkollës së mesme që sheh jetën e tij në Alaska të marrë një kthesë 180 gradë kur poston një foto të babait të tij në internet. Rezulton se babai i tij, së bashku me të gjithë familjen e tij, ju jeni në një program për mbrojtjen e dëshmitarëve.

Ky film i ri Do të drejtohet nga Gustavo Möller dhe skenari është nga Patrick Ness. Snow Blind është prodhimi i tretë i Apple Studios. Aktualisht, ai është përqendruar në projektin e Martin Scorsese Vrasësi i Florwer. Javën e kaluar, ai rrëmbeu të drejtat për filmin me protagonist Will Switch. Emancipimi, një film data e pritshme e fillimit të xhirimit të të cilit është caktuar pas verës.

Që nga 10 korriku i kaluar, filmi i fundit me protagonist Tom Hanks, Greyhound, është tani i disponueshëm në Apple TV +. Tom Hanks fillimisht deklaroi se ai ishte i zhgënjyer duhet të lëshojë filmin e tij në një shërbim video streaming, megjithëse menjëherë pasi u ndreq për të falënderuar Apple për lejimin e tij për ta lëshuar atë sipas situatës.

Lidhur me këtë film, i cili për momentin është i disponueshëm vetëm me titra në Apple TV +, disa përdorues pohojnë se që nga minuta 58 audio kanë pësuar probleme të sinkronizimit audio, një problem që duket se ka prekur një grup shumë të vogël përdoruesish.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.