Apple Watch Series 8 do të ketë një çip po aq të fuqishëm sa Seritë 6 dhe 7

Seria Apple Watch 8

Gama e re e Apple Watch do të shohë dritën në muajt e ardhshëm. Pritet që të shohim një model të ri të përgjithshëm të quajtur Apple Watch Series 8, përveç një gjenerate të re SE dhe ndoshta një model të ri të orientuar drejt sporteve ekstreme të quajtur 'Edition'. Thashethemet rreth harduerit dhe dizajnit të tij janë shfaqur javët e fundit. Një nga këto thashetheme sugjeron se çipi s8, ai që do të mbajë Serinë 8, do të jetë identik me çipin S6 dhe S7 që mbajnë Seritë 6 dhe 7, Pas kërcimit analizojmë situatën rreth çipit S të Apple Watch.

Çipi S8 i Apple Watch Series 8 do të jetë i njëjtë me S7 dhe S6

Risitë e Apple Watch Series 8 do të bien kryesisht një dizajn i ri më katror që pritej në Serinë 7. Përveç kësaj, Apple pritet të prezantojë një sensor i ri i temperaturës së trupit për sa kohë që inxhinierët arrijnë të kalojnë testet e kërkuara të cilësisë përpara prodhimit në masë. Së dyti, pritej një rritje e performancës me një çip të ri S8.

Megjithatë, Mark Gurman, një analist i njohur, siguronçipi S8 do të jetë identik me S7. Dhe mund të themi se edhe për S6 pasi S6 dhe S7 janë identikë. Pra, Apple Watch Series 8 do të kishte të njëjtin çip si dy gjeneratat e mëparshme me një hendek prej gati 3 vitesh.

Apple Watch Explorer Edition
Artikulli i lidhur:
Ky do të ishte Apple Watch Explorer Edition, rezistent dhe i përshtatshëm për sportet ekstreme

Në fakt, Apple nuk ka frikë të fshehë informacionin në lidhje me çipat e saj S7 dhe S6 duke vendosur të njëjtin përshkrim në seksionin e harduerit të saj. web: SiP me procesor me dy bërthama 64 bit. Ka shumë të ngjarë që Çipi S8 është i njëjti SiP me dy bërthama 64 bit sesa paraardhësit e tij.

Nga ana tjetër, gjenerata e re Apple Watch SE do të rrisë pak performancën e saj. Kjo është e nevojshme sepse Apple do të tërheqë Serinë 3 nga dyqani i saj, duke e lënë SE si opsionin "më të lirë" për të hyrë në botën e Apple Watch.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.