Apple do të ketë një iPadOS 17 të veçantë për iPad më të mëdhenj

iPad

Sipas një thashetheme të re që sapo u shfaq në Twitter, duket se zhvilluesit e Apple Park janë duke punuar në një version të veçantë të iPadOS 17 për iPad të mëdhenj. Dhe kur flasim për iPad të mëdhenj, nuk po i referohemi iPad Pro aktual 12,9 inç, por një modeli të ri që do të dalë me një ekran 14,1 inç.

Një iPad i madh që do të inkorporojë një procesor M3Pro, dhe e cila është planifikuar të dalë vitin e ardhshëm. Pyes veten, pra, që nëse monton procesorin e përmendur, nuk do të ishte më e lehtë për ta të përshtatnin macOS-in në një ekran me prekje dhe që një kafshë e tillë e një iPad të ndalojë së punuari me iPadOS dhe më në fund të jetë në gjendje të ketë një MacBook pa tastierë. ...

Duket se Apple është duke punuar në një version special të iPadOS 17 të destinuar për "iPads Max" të ardhshëm 14,1 inç. Të paktën, kështu thotë një përhapës i njohur i thashethemeve të Apple llogari nga Twitter

Në këtë postim, @analyst941 thotë se Apple do të lançojë një iPad të madh vitin e ardhshëm. Konkretisht, një ekran diagonal 14,1 inç, me procesor M3 Pro. Një bishë, pa dyshim.

Një bishë që (sipas tij) do të jetë në gjendje ta kontrollojë deri në dy ekrane 6k në 60 Hz deri Thunderbolt 4. Pra, Apple duhet domosdoshmërisht të punojë shumë në mënyrë që iPadOS të mund të trajtojë një sasi të tillë të rrjedhës së të dhënave.

Fakti është se ka kohë që flitet për një iPad të ri më të madh. Nga 14,1 inç dhe madje edhe të 16 inç. Disa "megaiPads" që në çdo moment mund të konkurrojnë me vetë MacBook-ët. Kjo është arsyeja pse në fund ata mund të mos dalin kurrë në treg, ose nëse dalin, mund të jenë me një iPadOS të veçantë siç tregon zbuluesi, por nuk do të ishte kurrë me macOS, sepse do të hiqte shitjet nga MacBooks. Por hej, në fund, gjithçka do të binte në të njëjtin thes... Të shohim...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.