Apple do të nisë iOS 13.4 më 24 Mars për të dhënë mbështetje për Trackpad për iPad-et

Siç e përmendëm dje në podcast, Apple sapo ka lansuar gamën e re të iPad Pro shkurtimisht, dhe ata e bëjnë këtë për shkak (padyshim) të situatës që është duke shkaktuar këtë Koronavirus. Pajisjet e reja ndër të cilat spikat iPad Pro i ri, i cili më në fund vjen me mbështetjen për Trackpads, zëvendësimi për laptopin po afrohet gjithnjë e më shumë. DHE Si do t'i jepni mbështetje Trackpad iPad-it? me iOS 13.4 të ri e cila nga rruga do të lëshohet në të gjitha pajisjet 24 Marsin e ardhshëm. Pas kërcimit, ne ju tregojmë më shumë rreth këtij versioni të ri të sistemit operativ të Apple.

Me këtë iPadOS të ri 13.4 (i njëjtë me iOS 13.4) Apple do të sjellë mbështetjen e trackpads në iPad, dhe kjo do të thotë qëtani do të kemi mundësinë për të bashkëvepruar me iPad-të tanë në një mënyrë të re. Thjesht lëvizni gishtin tuaj nëpër trackpad (e njëjta gjë do të ndodhë me një mouse) tani ne do të shohim se si kursori lëviz nëpër ekran dhe aktivizon veprime të ndryshme në varësi të aplikacionit në të cilin jemi (mund ta shihni në imazhin që drejton këtë postim). Dhe po gjithashtu Ne mund të përdorim gjestet klasike me shumë prekje të iPad direkt nga trackpad, diçka shumë e dobishme kur jemi duke përdorur një tastierë dhe është e vështirë për ne të prekim ekranin. Atëherë mund të themi çfarëgjithnjë e më shumë koncepti i tabletëve po braktiset për të menduar për një iPad si një pasardhës të çdo laptopi. Mbështetja e trackpad do të jetë në përputhje me pajisjet e mëposhtme:

  • iPadOS 13.4 me mbështetje për trackpad do të jetë i disponueshëm në 24 Mars si një azhurnim i softuerit falas për të gjitha modelet e iPad Pro, iPad Air 2 e vonë, iPad i gjeneratës së 5-të dhe më vonë, dhe iPad mini 4 e më vonë.
  • Përputhshmëria e trackpad do të jetë i disponueshëm në çdo iPad me iPadOS 13.4 dhe do të punojë me Magic Mouse 2 të Apple, Magic Trackpad 2 dhe Tastierë Magjike për iPad Pro. Minjtë e palëve të treta të lidhura me Bluetooth ose USB gjithashtu mbështeten.

Kështu që ju e dini, Të martën e ardhshme më 24 mars mund të instaloni versionin e ri të iOS 13.4 një version që siç themi nuk do të sjellë lajme të shkëlqyera dhe që padyshim përqendrohet në këto pajisje të reja. Sidoqoftë, ne rekomandojmë azhurnimin e pajisjeve tuaja pasi do të sjellë korrigjime të gabimeve të mëparshme. Nga iPhone i Actualidad ne do t'ju mbajmë të informuar sa më shpejt që ky iOS 13.4 të lëshohet nga Cupertino.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.