Apple do të lançojë gjeneratën e re të AirPods dhe AirPods Pro në 2021

Shumë janë thashethemet se gjenerata e ardhshme e AirPods mund të lëshojë një dizajn të ri, dizajni bazuar pjesërisht në AirPods Pro me anulimin e zhurmës por duke mos përfshirë këtë funksion. Sido që të jetë, lajmet e fundit në lidhje me nisjen e këtij brezi të ri tregojnë për një lançim në mes të vitit 2021.

Por jo vetëm gjenerata e re e AirPods por edhe gjenerata e re e AirPods Pro, sipas Digitimes, një medium që gjithashtu thotë se të dy modelet e reja do të bëhen në Vietnam dhe jo në Kinë si më parë, duke konfirmuar, edhe një herë, decentralizimin që Apple po kryen në prodhimin e produkteve të saj.

AirPods Pro

Kompania përgjegjëse për prodhimin e AirPods të rinjTë dy versionet normale dhe Pro do të jenë GoerTek, por sipas burimeve të ndryshme, mund të mos jetë e vetmja kompani përgjegjëse për prodhimin e kufjeve.

Lëshimi i gjeneratës së re të AirPods eScheduledshtë planifikuar për në mes të vitit 2021, kështu që nëse hezitoni të blini modelin aktual (në rast se Apple lançoi një model të ri në muajt e ardhshëm) mund t'i blini lehtësisht.

Lidhur me lansimin e gjeneratës së re të AirPods Pro, kjo fillimisht do të planifikohej për gjysma e dytë e vitit 2021, kështu që nëse i blini tani, do të keni një vit për t’i shijuar pa u shqetësuar se është modeli më i fundit në treg.

Arsyeja pse Apple po zhvendos prodhimin e saj nga Kina në vendet fqinje nuk është tjetër veçse të përpiqesh zvogëlojnë rreziqet e mundshme të tarifave të reja amerikane mbi importet kineze.

Kjo sepse gjithçka duket se tregon që edhe pse presidenti i Shteteve të Bashkuara mund të ndryshojë në zgjedhjet e mbajtura në nëntor, politika kundër Kinës do të mbetet e njëjtë si më parë. Me siguri Apple ka shumë më shumë informacion në lidhje me këtë sesa çdo qytetar tjetër si ne.


Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.