Apple do të punonte për ndryshimet në sistemin e çiftimit të Apple Watch

Apple orë ultra

Apple Watch është një nga ato produkte që është lider në treg për më shumë se një arsye. Sinergjia midis teknologjisë dhe përparimeve të softuerit lejon që Apple Watch të kurorëzohet si një nga mjetet më interesante për përmirësojmë shëndetin tonë nga dita në ditë. Një rrjedhje nga disa javë më parë sugjeroi se ata nga Cupertino ata mund të mendojnë për mënyra të reja për të çiftuar Apple Watch apo edhe mundësia për të çiftuar orën me disa pajisje në të njëjtën kohë. A mund ta imagjinoni të zhbllokoni iPad-in me Apple Watch ose të keni njoftime Mac në orën tuaj?

A mund ta çiftojmë një Apple Watch me shumë pajisje?

Aktualisht pairing Apple Watch Mund të bëhet vetëm me iPhone. Përmes Bluetooth dhe kamerës së iPhone ne mirëpresim orën. Është një mekanizëm i thjeshtë dhe i shpejtë që ju lejon të rregulloni shpejt cilësimet fillestare për të nisur kallajxhiu me oren sa me shpejt. Përveç kësaj, ne mund të çiftojmë shumë orë Apple me të njëjtin iPhone, por jo shumë iPhone me të njëjtën Apple Watch.

Dhe kjo është diçka që mund të ndryshojë në muajt e ardhshëm. Ne shpëtuam një thashethem të publikuar disa ditë më parë në të cilin ata pretendonin se Apple po punonte për një koncept i ri i çiftimit për Apple Watch që solli idenë e Mundësia për të çiftuar pajisje të shumta në të njëjtën orë. Kjo do të thotë, të jesh në gjendje të kesh pajisje të shumta që ofrojnë informacion për Apple Watch.

Apple Watch 7

Apple Watch Straps Pride Edition 2023
Artikulli i lidhur:
Ky është rripi i ri Pride Edition 2023 për Apple Watch

Në fakt, Apple Watch tashmë përdoret sot për disa veprime pa nevojën e çiftimit si p.sh zhbllokimi i Mac me vetë orën. Megjithatë, zbuluesi @analyst941, i cili aktualisht nuk ka një llogari në Twitter, siguroi se nga Cupertino kishin në mendje këtë ide, atë të modifikimit të mënyrës ekskluzive të çiftimit mes iPhone dhe Apple Watch. Problemi? Gjeni mënyrën ideale për ta realizuar këtë ide. një nga opsionet do të përdorte iCloud apo edhe përjetoni të njëjtën mënyrë sinkronizimi të AirPods. 

Ka shumë dyshime që lindin rreth kësaj teme: a do të na duhet më pas një iPhone si parazgjedhje apo do të jemi në gjendje të inicializojmë një Apple Watch nga Mac-i ynë? Ka të ngjarë që në Cupertino ata po zbatojnë një sërë idesh rreth modifikimit të këtij koncepti të çiftëzimit, por ajo që nuk dimë është nëse do të bëhet e dukshme tani me iOS 17 dhe watchOS 10 apo Apple do të vendosë të presë deri në 2024, me grupin tjetër të sistemeve operative në WWDC24.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.