Apple e bën të lehtë për ju që të riparoni vetë iPhone 12 ose iPhone 13

Riparimi i iPhone

Klientët që duan ose guxojnë të riparojnë iPhone 12 ose iPhone 13 të tyre, mund ta bëjnë këtë tani pa pasur nevojë të shkojnë në një dyqan zyrtar ose të autorizuar. Tani të gjithë përdoruesit që duan të riparojnë iPhone 12 ose 13 të tyre do t'i bashkohen më shumë se 5.000 Ofruesve të Shërbimit të Autorizuar të Apple dhe 2.800 ofruesve të pavarur riparimi që tashmë kanë akses në këto pjesë zyrtare, vegla dhe manuale.

Për herë të parë në gamën e iPhone 12 dhe iPhone 13 Çdo përdorues së shpejti do të ndiqet nga kompjuterët Mac me çipa M1, riparimet e vetë-shërbimit do të jenë të disponueshme në fillim të vitit të ardhshëm në Shtetet e Bashkuara dhe përgjatë vitit 2022 do të zgjerohet edhe në vende të tjera.

Keni mjetet dhe gjithçka që ju nevojitet për të kryer riparimin tuaj

Sigurisht që ky lajm është befasues. Në kompjuterët Apple, nisja e riparimit të ekranit ose ndryshimit të baterisë mund të jetë diçka e arritshme për shumë njerëz me kusht që të keni njohuritë dhe mjetet e nevojshme për ta bërë këtë. Tani Apple vendos në tryezë mundësinë e përdorimit të këtyre manualeve dhe materialeve zyrtare për të kryer riparimin tuaj. Në parim, ai është lançuar zyrtarisht sot në Shtetet e Bashkuara, por do të arrijë në më shumë vende nga viti 2022. Jeff Williams, shefi operativ i Apple shpjegoi:

Duke pasur akses më të madh në të njëjtat pjesë që përdor Apple, do t'u japë klientëve tanë më shumë mundësi për të riparuar pajisjet e tyre kur u nevojiten. Në tre vitet e fundit, Apple ka pothuajse dyfishuar numrin e vendeve ku të njëjtat pjesë, mjete dhe trajnime që përdor Apple janë të aksesueshme, dhe tani ne do t'u japim më shumë opsione atyre që duan të bëjnë riparimet e tyre.

Në Apple ata ende këshillojnë të shkoni në shërbimin teknik zyrtar për të kryer riparimet e pajisjeve, por ofrojnë opsionin e vetë-shërbimit me mundësinë e kryerjes së secilit prej riparimeve të tyre. Për shumicën e klientëve, alternativa më e mirë është gjithmonë të shkoni te një ofrues profesional i shërbimit të riparimit. me teknikë të kualifikuar duke përdorur manuale dhe komponentë specifikë të Apple është mënyra më e sigurt dhe më e besueshme për të reparar pajisjet tona. Në çdo rast, opsioni për ta riparuar vetë është tashmë i disponueshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.