Apple feston Vitin e Ri Hënor dhe Muajin e Zi me sfida të reja për Apple Watch

Sfidat Apple Watch

Apple Watch na shoqëron çdo ditë dhe bën lëvizja është gjithnjë e më shumë një sfidë dhe një objektiv sesa një detyrim. Një nga shkaqet e këtij fakti është afërsia e watchOS me përdoruesin dhe numri i 'sfidave' ose ndërhyrjeve ndaj përdoruesit. Në fakt, mujore ka një sërë sfidash aktivitetesh që ju lejojnë të merrni çmime, medalje dhe ngjitëse për t'u shfaqur në disa aplikacione iOS. Ardhja e muajit shkurt sjell me vete edhe këto sfida të reja që lidhen me Vit i ri hënor e cila fillon më 1 shkurt, ditën në të cilën Muaji i Historisë së Zezë. Këto dy objektiva janë kyçe në sfidat e reja të aktivitetit të Apple.

Muaji i Historisë së Zezë dhe Viti i Ri Hënor, sfida të reja në Apple Watch

Siç kemi komentuar, Sfidat e aktivitetit të Apple Watch ato lejojnë përdoruesin të marrë medalje dhe ngjitëse kur të përmbushë një objektiv. Apple vë në dispozicion të përdoruesit një sfidë të personalizuar mujore. Megjithatë, herë pas here ato nisin sfidat globale për të marrë trofe duke festuar një ngjarje kyçe globale si Viti i Ri ose Dita Botërore e Parqeve Natyrore.

Artikulli i lidhur:
Shtoni një kornizë në fotot tuaja të iPhone, iPad ose Apple Watch me Picsew

Muaji shkurt sjell dy sfida të reja aktiviteti Për përdoruesit. E para prej tyre synon të përkujtojë Viti i Ri Hënor ose Viti i Ri Kinez Ky vit fillon më 1 shkurt. Në atë sfidë, Apple u kërkon përdoruesve të ushtrohen për të paktën 20 minuta midis 1 dhe 15 shkurtit për të fituar distinktivin dhe për të përfunduar sfidën.

Sfidat Apple Watch

El një ngjarje tjetër për të festuar është Muaji i Historisë së Zezë, një festë që ndodh në disa vende si Kanadaja, Mbretëria e Bashkuar apo Shtetet e Bashkuara në të cilën përkujtohen disa ngjarje të rëndësishme dhe njerëz të racës së zezë. Ndërsa në disa vende si Holanda ky muaj është tetori, në Shtetet e Bashkuara Muaji i Historisë së Zezakëve festohet në shkurt. Objektivi i sfidës, në këtë rast, është mbyllni unazën e lëvizjes (E kuqe) për 7 ditë me radhë në muajin shkurt.

Këto sfida kanë filluar të shfaqen tek disa përdorues por Ende nuk dihet nëse ato do të jenë sfida globale. Kjo sepse në Spanjë, për shembull, nuk festohet as Viti i Ri Hënor dhe as Muaji i Historisë së Zezë. Pra, ka të ngjarë që Apple të ketë vendosur t'i kufizojë këto sfida të aktivitetit në vende të caktuara, siç është rasti me sfidat e tjera globale gjatë gjithë vitit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)