Apple fillon të shesë iPhone 7 dhe 7 Plus në pjesën e saj të restauruar

Dhe është që makineria e Apple nuk ndalet dhe për disa ditë përdoruesit që banojnë në Shtetet e Bashkuara i kanë tashmë këto dy modele të disponueshme në seksionin e rinovuar ose të restauruar. Siç themi gjithmonë në këto raste, kursimi mund të jetë interesant nëse po mendoni të blini një iPhone 7 ose 7 Plus, por duhet të jetë e qartë se ato nuk janë pajisje të reja.

Me pak fjalë, është mirë që të gjithë e njohin këtë pjesë të faqes në internet të Apple dhe modelet e reja të implementuara janë iPhone 7 dhe 7 Plus. Kanë kaluar disa javë që kur modelet i u prezantuan në Spanjë.Pad Pro 10,5 inç në Spanjë me zbritje prej 15% dhe tani shtohen këto iPhone.

Negativ është se Apple nuk zbaton zbritje të njëjta në të gjitha pajisjet e saj dhe në këtë rast për iPhone 7 kemi zbritje prej 9% në çmimin e tij zyrtar, dhe për modelin iPhone 7 Plus ato arrijnë 10%. Pozitivi është se ne mund të gjejmë të gjitha aftësitë në këtë seksion të restauruar nga Apple, e cila nëse e blejmë të re në App Store nuk ndodh duke kufizuar shitjet ekskluzivisht në modelet 32 ​​dhe 128 GB.

Apple kryen një proces të rreptë restaurimi dhe riparimi për t'i rikthyer këto pajisje në treg, por padyshim që dhe edhe nëse duken kështu, ne nuk po shikojmë produkte të reja. Paketimi i këtyre iPhone 7 dhe 7 Plus është i ndryshëm nga ai i modeleve të reja dhe shprehet qartë se ato janë restauruar ose riparuar produkte në të. E mira është që ne gjithmonë mund të kursejmë pak para për blerjen dhe kjo është diçka që vlerësohet gjithmonë, në rastin e iPhone, Apple ka tani në faqja e internetit e iPhone 6s, 6s Plus, iPhone 7 dhe 7 Plus të restauruar.


Motori Taptik
Ju intereson:
Çaktivizo reagimet e gabuara në iPhone 7
Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.