Apple flet për të ardhmen e grupeve të Apple Watch

Në një intervistë të re, dy drejtues të Apple kanë qenë në gjendje të komentojnë shumëllojshmëria dhe mundësitë e gjera që ka Apple Watch në rripat, dizajni i saj dhe gjithçka që ndodhet pas tyre.

Evans Hankey, Zëvendës President i Dizajnit Industrial në Apple dhe Stan Ng, Zëvendës President i Marketingut të Produkteve, ata komentuan me Hypebeast në rripat e Apple Watch. Nëse jeni përdorues të Apple Watch, do të njihni gamën e gjerë të llojeve, materialeve dhe ngjyrave që ne kemi për të personalizuar pajisjen tonë në mënyrë të shkathët, duke e përshtatur atë në çdo rast, duke u bërë një nga aksesorët në të cilin investohet më shumë në një produkt i Manzanës.

Për mundësinë e ndryshimit të numrit, stilin e rripit tuaj dhe ngjyrën e tij, madje edhe ngjyrën dhe materialin e vetë Apple Watch, Hankey thotë se përdoruesit kanë "një numër të pabesueshëm kombinimesh të mundshme" për të përcaktuar stilin e tyre çdo herë.

Një nga parimet që karakterizon Apple Watch në këtë drejtim, është se rripat na shërbejnë nga modeli në model, nga viti në vit. për sa kohë që ne mbajmë madhësinë e orës sonë. Për shembull, me Apple Watch Series 7 të re, Apple rriti madhësitë e orëve në 41 dhe 45 mm, por brezat në modelet 40 dhe 44 mm janë të pajtueshme me shtesat e tyre përkatëse.

Hankey donte ta theksonte këtë Ruajtja e kësaj "përputhshmërie të prapambetur" midis grupeve të vjetra dhe modeleve të reja është një nga prioritetet kryesore të ekipit të Apple Watch. Diçka që, personalisht, na qetëson shumë. Duke ditur se paratë që do të investojmë në rripat e çdo modeli do të na shërbejnë, është padyshim një nxitje për të vazhduar ta bëjmë këtë.

Nga Apple Watch e parë deri te seria aktuale 7, ndërrueshmëria ka qenë themeli i produktit. Nga stili dhe ngjyra e rripit, materiali i kutisë së orës dhe faqja e orës që keni zgjedhur dhe përshtatur, Apple Watch ofron një numër të jashtëzakonshëm kombinimesh të mundshme, duke numëruar në mijëra. Sa herë që kemi përsosur dizajnin e Apple Watch, ne jemi përpjekur të ruajmë përputhshmërinë me modelet e mëparshme, edhe pse ekrani është rritur me kalimin e viteve.

Për ne, rripi nuk është aspak një çështje thjesht teknologjike: çdo rrip shpreh dashurinë tonë për materialet, mjeshtërinë dhe procesin e prodhimit.

Pavarësisht gjithë asaj që është përfolur dhe ka mundur të dalë me patenta, Rripat e Apple Watch nuk përfshijnë asnjë teknologji, por dizajni i tyre luan një rol të rëndësishëm sipas të intervistuarve për të siguruar që funksionimi i Apple Watch të mos ndërpritet. Ng ka thënë se rripat e Apple Watch përmbajnë "risi" për të siguruar që ato të jenë të rehatshme dhe të mos prishin përvojën e Apple Watch.

Është e qartë se rripat e Apple Watch janë një biznes i rrumbullakët për Apple dhe për të cilin ne jemi shumë të tërhequr si përdorues. Sigurisht që jemi të lehtësuar kur e dimë se, me sa duket, ne do të jemi në gjendje të vazhdojmë të përdorim rripat tanë në modelet e ardhshme të orës Cupertino.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.