Apple gabimisht publikon një spot në të cilin shfaqet iPhone 14 Pro i mundshëm

iPhone 14 Pro Spot Apple

Disa ditë më parë, disa bën i iPhone 14 Pro që mblodhi të gjitha thashethemet rreth dizajnit të tij të ri. Realiteti është se të gjitha rrjedhjet ndjekin të njëjtën linjë: modelet standarde do të mbeten të njëjta ndërsa Pro do të avancojë në një dizajn të ri pa një nivel dhe me një kamerë në formë 'pilule'. Sidoqoftë, derisa të mos na arrijë asnjë informacion zyrtar nga Apple, gjithçka do të jetë supozime. Apple ka publikuar gabimisht një spot Apple Pay në Tajlandë dhe e ka fshirë atë disa sekonda më vonë. Pse? Nuk e dimë por në një nga sekondat e videos Një iPhone shfaqet me një dizajn të ngjashëm me dizajnin e iPhone 14 Pro të supozuar.

Mashtrim? Realiteti? Një vend që zbulon dizajnin e iPhone 14 Pro

Historia e rrjedhjeve të mëdha nga Apple nuk është e gjatë. Në fakt, është një kompani që kujdeset shumë për këto detaje dhe nuk lind asnjë lloj thashethemesh për produktet e ardhshme. Përveç kësaj, në shumë raste të tjera thashethemet për një produkt përfundojnë të rreme. Duhet të mendojmë vetëm për Apple Watch Series 7 dhe zhurmën e tij rreth dizajnit në formë drejtkëndëshe që në fund nuk e pamë. Ky informacion u shfrytëzua shumë për të mos u bërë më i vërtetë.

iPhone 14 Pro ari
Artikulli i lidhur:
Renderet e reja tregojnë dizajnin e ardhshëm të iPhone 14 Pro

Këtë herë është vetë Apple që duket se e ka dështuar. Lindja video ajo që keni më poshtë është një vend tregtar i Apple Pay në Tajlandë që publikohej në kanalet e zakonshme. Megjithatë, sekonda pas nisjes së tij u fshi. Pse? Brendësia e videos nuk është asgjë për të shkruar, por ajo që është vërtet interesante vjen me ikonën që ata kanë përdorur për të përfaqësuar pagesën nga një iPhone.

Ata kanë përdorur një iPhone me një dizajn pa prerje dhe me një vrimë + dizajn pilule… A nuk ju tingëllon si diçka? Kjo eshte. Ky është dizajni që po përflitet kaq shumë për iPhone 14 Pro. Pra, pa u menduar shumë më tepër, supozojmë se Apple gabimisht ka zbuluar dizajnin e iPhone 14 Pro përmes një njoftimi që nuk duhej të publikohej, ose të paktën jo në maj. Por as nuk mund ta supozojmë 100%, pasi në shumë raste të tjera jemi gjendur në një situatë të ngjashme dhe rezultatet kanë qenë krejtësisht të ndryshme. Pra, siç themi gjithmonë, duhet të presim dhe të shohim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.