Apple gjithashtu lëshon Beta Publike të iOS 10.2

ios-10-beta-publica

Kolegët e mi së fundmi ju treguan lajmet në lidhje me iOS 10.1.1 dhe Beta e parë për zhvilluesit e iOS 10.2. Sidoqoftë, zyrat e Cupertino janë me kapacitet të plotë, ato nuk pushojnë së punuari për të përmirësuar versionin e sistemit operativ më të mirë celular në treg, këtë herë duke e bërë Beta Publike të iOS 10.2 të disponueshme për çdo përdorues të interesuar. Në këtë mënyrë, Nëse jeni të interesuar të përfshini lajmet që iOS 10.2 sjell në përvojën tuaj, tani mund ta provoni sistemin falë sistemit publik beta që Apple ka në dispozicion për të gjithë përdoruesit e iOS.

Por sigurisht, do të ishte interesante të dihet se çfarë përfshin kjo Beta Publike e iOS 10.2, pasi është e qartë se saktësisht i njëjti lajm me versionin e tij për zhvilluesit. Ky version i ri përfshin opsionet e konfigurimit që nuk ishin në dispozicion më parë. Per te filluar, shtohen Emoji i ri që po prisnim, midis të cilave mund të shohim paella të famshme dhe madje edhe "facepalm" tipik, megjithëse mendoj se tani me ardhjen e GIF në WhatsApp, këta Emoji të rinj do të bëjnë pak zhurmë, përveç faktit se ka një sasi të madhe që e bën të vështirë zgjedhjen e një.

Një detaj tjetër është se janë shtuar edhe sfonde të reja, të cilat nuk janë të animuara. Ato janë vetëm disa nga ato që kemi parë t'i shohim gjatë Keynote. Një përmirësim tjetër është një Vegël e re për aplikacionin e videove, në këtë mënyrë mund të nxjerrim më shumë prej tij me funksionin 3D Touch dhe Qendrën e Njoftimeve. Përveç kësaj, përfshihen këto lajme të tjera që kolegu im Luis Padilla renditi:

 • Opsion i ri për të mbajtur cilësimet në aplikacionin e kamerës dhe për të mbajtur cilësimet që keni përdorur herën e kaluar
 • Opsion i ri për të hyrë në vlerësimin e yjeve në Apple Music
 • Ikonë e re kur lidhni kufjet Bluetooth pranë baterisë
 • Opsione të reja të hyrjes për butonin e fillimit
 • Efekt i ri "Festimi" në aplikacionin Mesazhet
 • Opsion i ri për të renditur listat e muzikës sipas titullit, llojit të listës ose datës kur e keni shtuar

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Vlad dijo

  Ende nuk ka fjalë nëse do të ketë apo jo një temë të errët?

  1.    Miguel Hernandez dijo

   Ende asgjë bashkëshortore

 2.   Miguel Angel dijo

  Unë e kam instaluar në një Iphone 6 Plus dhe sfondet e reja nuk shfaqen