Apple heq portën diagnostikuese nga Apple Watch Series 7

Duke filluar nga nesër, 15 tetor, njësitë e para të Apple Watch Series 7 do të fillojnë të arrijnë tek ata të parët me fat. Lindja ora e re Apple është shitur javë më vonë në iPhone 13 për shkak të problemeve të prodhimit, megjithëse nuk ka asnjë konfirmim zyrtar nga Apple i Madh. Sidoqoftë, disa përdorues tashmë e kanë përdorur atë dhe e kanë konfirmuar atë foleja me portën e fshehur diagnostikuese që ishte në disa modele si Apple Watch Series 3 nuk ekziston më në orën e re inteligjente Apple. Mund të jetë zëvendësuar nga një komponent i ri i zbuluar brenda që do të lejonte transferimin e të dhënave më shumë se 400 mbps.

Lamtumirë portës diagnostike të fshehur në serinë Apple Watch 7

Në Apple Watch nuk ka asnjë port ose çarë përballë përdoruesit. Ne mund ta ngarkojmë atë vetëm përmes bazës magnetike të karikimit që vjen në kuti ose palë të tjera të treta. Sidoqoftë, vite më parë u prezantua një port diagnostik i fshehur kjo i lejoi Apple të mbante orë inteligjente. Ishte nën një skedë të vogël në njërën nga anët ku vendosëm një pjesë të rripit.

Artikulli i lidhur:
Officialshtë zyrtare! Porosia paraprake e Apple Watch Series 7 fillon më 8 tetor

Seria e parë Apple Watch Seria 7 që po godet pushimin e shtypit paraqitje e shkurtërApple ka hequr portin diagnostikues në gjeneratën e re të orëve inteligjente. Kjo mund ta ketë fituar certifikimin IP6X rezistent ndaj pluhurit që i mungonte brezave të tjerë.

Megjithatë, porti nuk është sakrifikuar kot. Dihet se brenda orës ekziston një modul i ri i aftë për t'u lidhur me frekuencën e 60,5 GHz pa tela. Kjo do t'i lejonte Apple Hyni në pajisjen për të rivendosur watchOS ose për të kryer një skanim mirëmbajtjeje. Kjo kërkon një bazë karikimi që punon në të njëjtën frekuencë që FCC ka konfirmuar se ekziston.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.