Apple heton dy iPhone 6s Plus që morën flakë

iphone-6s-shpërtheu

Të gjithë telefonat inteligjentë dhe në përgjithësi çdo pajisje që ushqehet me bateri është e ndjeshme ndaj zjarrit, shpërthimit ose ngadalë fillon të digjet nga brenda ndërsa lëshon tym. Rasti i Samsung është një nga më seriozët që kemi parë deri më tani, të paktën për sa i përket prodhuesit të pajisjeve mobile. Çdo vit ne i bëjmë jehonë terminalit të rastit që ka shpërthyer, marrë flakë ... si rregull i përgjithshëm prodhuesi gjithmonë pretendon se problemi është për shkak të mos përdorimit të ngarkuesit origjinal, por jo gjithmonë, siç ka ndodhur me Note 7, i cili ka bërë që kompania të duhet të ndalojë prodhimin derisa të gjejnë burimin e problemit.

Sot ju tregojmë dy raste iPhone 6s Plus që kanë marrë flakë javën e kaluar. Në radhë të parë flasim Yvette Estrada, e cila pohon se natën para se të shkonte për të fjetur ajo vuri iPhone 6s Plus për të karikuar pranë Apple Watch që gjatë natës u vu zjarri. Falë detektorëve të tymit ata kuptuan dhe ishin në gjendje shpejt të futnin pajisjen në kuzhinë për t'i fikur në lavaman. Pasi shkoi në një dyqan Apple, kompania me qendër në Cupertino mbajti terminalin për të hetuar shkaqet e problemit dhe i ofroi atij një të ri si një zëvendësues.

Rasti i dytë gjendet në atë që studion Darin Hlavaty, i cili e pohon këtë me baterinë e pajisjes të kulluar plotësisht, ai e vendosi terminalin në xhepin e pasëm të pantallonave të tij dhe ai papritmas filloi të jepte tym para se të merrte flakë. Para se të fillonte të digjej, Darin kishte mjaft kohë që të mund ta hiqte nga pantallonat e tij dhe ta hidhte për tokë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Antonio Kuelar dijo

  Rastet e përmendura këtu ishin iphone 6 plus, jo 6s plus, të paktën kjo është ajo që kam lexuar ditë më parë në faqet e tjera.

  1.    Ignacio Sala dijo

   Epo, unë sapo lexova lajmet mbrëmë dhe pasi e kontrolla pohova se ishte me iPhone 6s Plus, jo me modelin e mëparshëm. Secili burim duhet të jetë i gabuar.

 2.   Jaja dijo

  Sido që të jetë modeli, është turp, rrezikojmë fizikisht, nëse është pa pasoja, një shtëpi mund të digjet, dhe me fat të keq shumë gjëra mund të ndodhin