Apple i bën thirrje LG-së që të rrisë urgjentisht prodhimin e ekraneve LCD për të përmbushur kërkesën e lartë nga Azia

Ne nuk e dimë shumë mirë nëse jemi në fund të pandemisë, nëse jemi në mes, apo nëse ky është vetëm fillimi ... Ajo që është e qartë është se gjithçka po kthehet në normalitet shumë pak nga pak. Kriza e Coronavirus ka prekur botën, dhe padyshim që edhe tregu i teknologjisë është prekur Për këtë. Rënie të porosive, ose rritje për shkak të formave të reja të punës, teleworking. Apple sapo i ka kërkuar LG që të rrisë urgjentisht prodhimin e ekraneve iPad pas një rritje në shitjet e kësaj pajisje. 

Është e vërtetë se Apple në një moment preu porositë gjatë tremujorit të parë të vitit 2020 për shkak të rënies së shitjeve për shkak të krizës së Coronavirus, por e vërteta është se kjo krizë solli një pasojë tjetër që përfitoi Apple: Në Kinë, shitjet e iPad-ve të prindërve ishin në rritje në mënyrë që fëmijët e tyre të mund të ndiqnin shkollën virtualisht nga shtëpia. Një lajm i shkëlqyeshëm për Apple por që ka nxjerrë në dritë se si ndonjëherë është e vështirë të mbash prodhim, gjë që rrit shitjet, kur jashtë është zhytur në një krizë të tillë si Coronavirus. Dhe është që në fund modeli i kontrollit të epidemisë ka qenë mbyllja, dhe shumë prodhime u është dashur të ndalojnë për këtë arsye.

Çfarë ka bërë Apple? Ajo që ne po ju tregojmë, në fund tani që gjithçka kthehet në një normalitet relativ, ata dëshirojnë që LG të kujdeset për ekranet e këtyre iPad-ve dhe ta bëjë atë shpejt. Çështja e shkollave të mbyllura po vazhdon për një kohë të gjatë dhe kërkesa për pajisjet Apple do të rritet kështu që në këtë moment është e rëndësishme që i gjithë zinxhiri i prodhimit të funksionojë në mënyrë të përsosur. Jemi në një kohë kur shumë përdorues do të dëshirojnë produktet e tyre sa më shpejt të jetë e mundur, dhe vonesa në shitje mund t'i bëjë ata të konsiderojnë konkurrencën si një alternativë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.