Apple lëshon iOS 8 Beta 14 dhe synon GM

Nëse jeni duke ekzekutuar një version Beta të iOS 14, kjo është një kohë e mirë për të azhurnuar sistemin. Dhe është që kompania Cupertino ka shkelur përshpejtuesin dhe tashmë ka hyrë në një lajm azhurnimesh javore të asaj që duket të jetë versioni përfundimtar i iOS 14, i përshkruar gjithnjë e më shumë dhe me më pak probleme.

Me më pak se një javë diferencë, Apple padyshim që lançon iOS 14 Beta 8 dhe thekson se do ta shohim shumë shpejt versionin Golden Master. Siç kemi thënë më parë, nëse po përdorni iOS 14 Beta 7 është një kohë e mirë për ju që të azhurnoni, pasi që këto versione Beta zakonisht sjellin përmirësime që ndikojnë ndjeshëm në stabilitetin e pajisjes.

Për të azhurnuar në iOS 14 Beta 8 duhet të shkoni te Cilësimet> Të përgjithshme> Përditësimi i softuerit dhe do të kontrollojë automatikisht azhurnimin. Nëse rastësisht nuk shfaqet azhurnimi, ju rekomandojmë që ta fikni pajisjen dhe ta ndizni përsëri dhe sigurisht që të jeni lidhur me një rrjet WiFi. Dorën për dore me iOS 14 Beta 8, iPadOS 14 Beta 8 ka ardhur padyshim, kështu që ju gjithashtu mund të kërkoni për këtë azhurnim direkt në iPad tuaj nëse dëshironi, a mund të jemi afër GM para ngjarjes përfundimtare më 15 shtator?

Unë praktikisht e kam të qartë se ne nuk po përballemi me Masterin e Artë në këtë kohë sepse ka qenë një azhurnim mjaft i lehtë (rreth 120 MB në varësi të pajisjes), megjithatë GM zakonisht instalon të gjithë sistemin dhe zë disa GB në pajisjen tonë. Ajo që kemi të qartë është se më 15 shtator kemi një ngjarje të Apple, kështu që gjithçka tregon se nuk do të ketë iPhone 12 deri në tetor më shpejt. Qëndroni të ndezur, sepse kjo Beta 8 e iOS 14 nuk duket se sjell më shumë sesa rregullime të thjeshta, kështu që versioni përfundimtar do të jetë afër cepit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Pablo dijo

    Meqenëse beta 3 kam probleme me shiritin e sipërm, ai që tregon ikonat e sinjalit, baterinë, etj. Kam 5 ose 0 sheshe bosh, a i ndodh dikujt tjetër?