Apple lëshon beta-në e dytë publike të iOS 15.2, iPadOS 15.2, tvOS 15.2, watchOS 8.3 dhe macOS Monterrey 12.1

24 orë pas nisjes së e dyta për komunitetin e zhvilluesve i iOS 15.2, iPadOS 15.2, watchOS 8.3 dhe tvOS 15.2, siç pritej, Apple ka lançuar këtë beta të dytë për të gjithë përdoruesit që ato janë pjesë e programit publik beta.

Këto të reja, në teori, janë të njëjtat versione që u lëshuan për komunitetin e zhvilluesve, kështu që nuk duhet të ketë dallim, që lajmet që gjejmë në këto beta të reja, të jenë të njëjta me ato që publikojmë dje.

Tipari më i spikatur i kësaj beta të dytë është projektuar për të mbrojtur të miturit duke zbuluar imazhe nudo marrë ose dërguar përmes aplikacionit Messages, për të cilin kam folur tashmë dje për mënyrën se si funksionon në artikullin beta të zhvilluesit.

Kjo beta e dytë përfshin gjithashtu një mjet të ri që lejon përdoruesit të lejojnë akses në të dhënat e tyre të Apple në mënyrë që, në rast vdekjeje, mund të ketë akses në të gjithë përmbajtjen. Përveç kësaj, është shtuar edhe një funksion i ri për të parandaluar përdorimet ngacmuese në të cilat mund të përfshihet AirTag i Apple.

Siç ju ka informuar kolegu im Ángel, Lajme ka marrë edhe aplikacioni Search me lëshimin e versionit beta të dytë të iOS 15.2, me dy opsione të reja: Artikujt që mund të më gjurmojnë dhe Ndihma për të kthyer artikujt e humbur.

Për të shkarkuar këto versione beta të reja, thjesht duhet të shkojmë te Cilësimet - Të përgjithshme - Përditësimi i softuerit. Pasi u përditësuam në këtë version, shkuam te aplikacioni Apple Watch për ta përditësuar edhe atë në versionin e ri beta, në rast se jemi edhe ne pjesë e zhvillimit të watchOS.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.