Apple lëshon Betat e Tetë të iOS 14.5 dhe iPadOS 14.5 për Zhvilluesit

Vetëm një javë më parë, Apple lëshoi ​​betat e shtata të iOS 14.5 dhe iPadOS 14.5 dhe tani sapo ka lëshuar versioni i tetë të atyre sistemeve operative për zhvilluesit.

Nëse marrim parasysh se sot ajo ka njoftuar edhe ngjarjen e saj të radhës virtuale për te marten tjeterDuhet të theksohet e gjitha se në fjalën kryesore do të paraqiten lajmet për këto versione të reja dhe se ato më në fund do të lëshohen për të gjithë përdoruesit.

Apple ka lansuar pak kohë më parë iOS 14.5 beta 8 dhe iPadOS 14.5 beta 8 për zhvilluesit, një javë pas lëshimit të versionit të shtatë. Kjo vjen pasi Apple njoftoi zyrtarisht ngjarjen e saj të 20 Prillit, ku ne presim që Tim Cook dhe ekipi i tij të prezantojnë me publikun iOS-in e ri 14.5.

Këto përfshijnë një larmi karakteristikash të reja, përfshirë aftësinë për të zhbllokoni iPhone tuaj duke përdorur Apple Watch, siç është aktualisht rasti me Macs, dhe zërat e rinj Siri.

Versioni i ri i sotëm i iOS 14.5 beta 8 është në dispozicion për zhvilluesit dhe përdoruesit e publikut beta përmes një azhurnimi OTA në aplikacionin Cilësimet. Si zakonisht, nëse azhurnimi nuk shfaqet menjëherë për t'u shkarkuar, vazhdoni të kontrolloni pasi ndonjëherë duhen disa minuta për t'u shpërndarë te të gjithë zhvilluesit e regjistruar. Numri i ndërtimit për lëshimin e sotëm është 18E5199a.

Ndërsa ne kemi qenë duke pritur për lëshimin e versionit iOS 14.5 Kandidati i LirimitTani duket se Apple do ta bëjë këtë pas ngjarjes së javës tjetër. Me siguri ai dëshiron ta bëjë këtë në mënyrë që të mos zbulojë para kohe disa pajisje të reja që do të paraqiten në këtë ngjarje të Martën e ardhshme, të tilla si një iPad Pro i ri, ose AirTags shumë të përfolur.

Nëse këto pajisje prezantohen më në fund të martën, ato do të shfaqen në kodin iOS 14.5 RC dhe Apple dëshiron të na mbajë në dyshim deri në qendrën kryesore të martën e ardhshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   sh4rk dijo

  Atje, me qetësi, askush nuk po ngutet të jetë në gjendje të zhbllokojë telefonin e tij pa vendosur një kunj si në vitin 2011.

  1.    Toni Cortes dijo

   Epo, ngjarja është vetëm gjashtë ditë larg. Shpresoj se do ta lëshojnë kur ta përfundojnë. Meqenëse u mësua për zhbllokimin me Apple Watch, pritja ka qenë e gjatë.