Apple lëshon firmware të ri HomePod që do të dalë në treg në dhjetor

Firmware HomePod ka qenë, pasi Apple e përfshiu atë në serverat e saj, megjithëse jo për shkarkim të drejtpërdrejtë, një burim i vazhdueshëm informacioni, i lidhur me iPhone X dhe modelet e ardhshme dhe lëshimet që Apple planifikon të bëjë. Faleminderit HomePod Projektimi i iPhone X dhe sistemi i ri i njohjes së fytyrës së Face ID, duke qenë konfirmimi zyrtar që të gjithë kërkonin nga Apple, madje indirekt.

HomePod do të dalë në treg në dhjetor, megjithëse vetëm do të jetë në dispozicion në Shtetet e Bashkuara, Mbretërinë e Bashkuar dhe Zelandën e Re. Por ndërkohë, djemtë nga Cupertino sapo kanë lëshuar një firmware të ri për këtë pajisje, e cila, siç kemi botuar më parë, është në duart e disa punonjësve për të zbutur funksionimin e saj.

Firmware i parë i HomePod arriti në serverat e Apple korrikun e kaluar dhe siç e kam thënë, ishte një burim i pashtershëm informacioni kryesisht për iPhone. Versioni i ri i firmuerit është tashmë i disponueshëm në serverat e Apple por duket se Apple nuk është munduar ta bëjë të vështirë qasjen në të, kështu që ka të ngjarë që për disa ditë, ne të fillojmë të botojmë lajme të reja në lidhje me këtë pajisje ose ndonjë tjetër të dhënat e ruajtura në firmware të ri.

HomePod nuk arrin në treg për të konkurruar me Amazon Echo të menaxhuar nga Alexa ose Google HomeMegjithëse do të menaxhohet nga asistenti i Apple Siri, ideja e Apple është të përpiqet të vendosë kokën e saj në ekosistemin e altoparlantëve cilësorë për shtëpinë, një treg që aktualisht është në duart e Sonos kryesisht. Brenda HomePod gjejmë çipin A8 për të menaxhuar të dy lidhjet dhe për të analizuar mjedisin ku ndodhet për të menaxhuar tingullin që riprodhon në një mënyrë apo në një tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.