Apple lëshon iOS 15.2 dhe WatchOS 8.3 Beta 1

Një ditë pas lançimit të iOS 15.1 dhe versioneve të tjera për platformat e tjera Apple, kompania Cupertino ka lançuar Beta e parë e përditësimit të tij të ardhshëm të madh: iOS 15.2 me iPadOS 15.2 dhe watchOS 8.3.

Betat e para të iOS 15.2 janë tashmë të disponueshme për zhvilluesit, jo për përdoruesit e regjistruar të Beta Publike për momentin. Për momentin nuk dimë lajmet kryesore të këtij versioni të ri, megjithëse nga shënimet që Apple ka lënë në këtë Beta të re duket se do të kishte futur një opsion të ri në cilësimet e sistemit që do të na siguronte një raport mbi privatësinë e aplikacionit. Brenda cilësimeve do të kemi një meny të re ku mund të aktivizojmë këtë raport privatësie dhe informacioni do të shfaqet teksa përdorim aplikacionet. Ai gjithashtu ka shtuar ndryshime në sistemin e thirrjeve të urgjencës nga iPhone. Tani mund t'i bëjmë këto thirrje automatikisht nëse shtypim vazhdimisht butonin e energjisë ose nëse shtypim dhe mbajmë butonin e energjisë së bashku me butonin e volumit. Më pas do të shfaqet një numërim mbrapsht prej tetë sekondash.

Përveç kësaj Beta të parë të iOS 15.2 dhe iPadOS 15.2, Apple ka lëshuar gjithashtu versioni i parë i testimit të zhvilluesit të watchOS 8.3. Apple nuk ka lënë ende asnjë shënim në lidhje me lajmet e këtij përditësimi, kështu që ne do të duhet të presim për ta shkarkuar atë në pajisjen tonë për të qenë në gjendje t'ju informojmë për gjithçka që përfshin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.