Apple lëshon iOS 16.1.1 me rregullime të gabimeve dhe përmirësime të performancës

iOS 16.1.1

Apple ka lëshuar një përditësim për iPhone dhe iPad. Ky është versioni iOS 16.1.1 dhe iPadOS 16.1.1 me rregullime të gabimeve dhe përmirësime të performancës. Është e vërtetë që ne nuk mund të përcaktojmë saktësisht se çfarë lloj përmirësimesh apo korrigjimesh ka nxjerrë, sepse kompania nuk i ka detajuar ato. Edhe pse ne e dimë se disa përdorues me iOS 16 dhe iPadOS 16, kishin disa Probleme me menaxhimin e Wi-Fi dhe supozohet se me këtë version të ri duhet të ishin zgjidhur. 

iOS 16.1.1 dhe iPadOS 16.1.1 konsiderohen përditësime të vogla, por në thelb janë ato që përmirësojnë gradualisht sistemet operative. Ata mund të mos kenë të njëjtin ndikim që kishte iOS 16, për shembull, sepse ky version solli përmirësime të shumta në pajisje. Megjithatë, ata janë përditësime që rregullojnë gabimet dhe përmirësojnë performancën e pajisjeve dhe kjo bën që gjithçka të shkojë më mirë. Pa këto përditësime, përmirësimet e prezantuara do të ishin pak të dobishme për ne nëse nuk do të funksiononin.

Kjo ndodhi me disa përdorues me menaxhim Wifi në iOS 16.1, duket se shumë prej tyre janë shkëputur rastësisht. Nuk ishte në gjendje të lidhej me rrjetet e preferuara dhe cilësia e sinjalit ishte shumë e ulët deri në atë pikë sa të mos gjente ruterin dhe për këtë arsye të mos mund të përdorte sinjalin për të lundruar. Duket se iOS 16.1.1 dhe iPadOS 16.1.1 vijnë për të zgjidhur këto probleme. Por siç thamë në fillim, do të duhet të presim që përdoruesit të lënë mendimet e tyre, sepse kompania nuk ka dhënë një deklaratë me përmirësime të performancës ose rregullime të gabimeve.

Nëse përditësimi nuk kalon automatikisht, mund ta kërkoni manualisht. Për ta bërë këtë, shkoni te cilësimet> e përgjithshme> përditësimi dhe klikoni derisa të dalë versioni i ri. Me shumë mundësi do të duhet pak kohë për të shkarkuar dhe instaluar, por së shpejti do të mund të shijoni një sistem të ri operativ që do t'i bëjë pajisjet tuaja të funksionojnë më mirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.