Apple lëshon iOS 16.1.2 vetëm për iPhone

iOS 16.1.2

Apple ka lëshuar një përditësim të ri sot, këtë herë vetëm për iPhone, në versionin iOS 16.1.2. Një javë pas iOS 16.1.1, ai mbërrin për të rregulluar gabimet si zbulimi i përplasjeve.

Tre javë më parë Apple lëshoi ​​​​iOs 16.1, një version që solli përputhshmëri me Matter, bibliotekën e përbashkët iCloud dhe Live Activities për ishullin dinamik të iPhone 14 Pro dhe ekranin e kyçjes. Javën e kaluar Apple lëshoi ​​iOS 16.1.1, duke rregulluar gabimet, dhe tani vjen iOS 16.1.2. Nuk është e zakonshme që Apple të lëshojë kaq shumë versione në një kohë kaq të shkurtër., por disa nga gabimet e zbuluara në versionet e fundit duket se nuk kanë kaluar pa u vënë re nga Apple, e cila nuk ka pasur zgjidhje tjetër veçse të shkelë përshpejtuesin me përditësimet.

Ky përditësim i ri përmirëson përputhshmërinë me operatorët telefonikë dhe gjithashtu përmirëson zbulimin e aksidenteve në iPhone 14 të ri. Këto janë shënime zyrtare të këtij publikimi:

Ky përditësim përfshin përditësime të rëndësishme të sigurisë dhe përmirësimet e mëposhtme për iPhone:

• Përputhshmëri e përmirësuar me operatorët e telefonisë celulare.
• Optimizimi i funksionit të zbulimit të aksidenteve në modelet iPhone 14 dhe iPhone 14 Pro.

Një nga risitë që ishte protagoniste në eventin e prezantimit të iPhone 14 të ri ishte zbulimi i aksidenteve. iPhone mund të zbulojë ngadalësime dhe tinguj të papritur që mund të sugjerojnë se keni pasur një aksident trafiku dhe në rast se nuk përgjigjeni, ai do të telefononte shërbimet e urgjencës duke treguar vendndodhjen tuaj. Sidoqoftë, ky funksion, i cili vërtet mund t'ju shpëtojë jetën mund të aktivizohet në situata të tjera, të tilla si në një slitë rul, apo edhe ski, siç kanë vënë në dukje kohët e fundit disa përdorues. Ky përditësim do ta përmirësonte këtë zbulim duke shmangur ato pozitive false.

Ky përditësim vjen kur ne jemi duke pritur për iOS 16.2, prej të cilave tashmë kemi pasur disa Beta dhe që pritet të mbërrijë para fundit të vitit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.