Apple lëshon iOS 16.6 me rregullime të rëndësishme sigurie

iOS 16.6

Dita e updates në Cupertino. Apple sapo lëshoi ​​një orë më parë për të gjithë përdoruesit versionet e reja të softuerit për pajisjet e tyre. Pra, nëse keni disa prej tyre, filloni të përditësoni sa më shpejt që të mundeni.

Këto përditësime të reja janë iOS 16.6, iPadOS 16.6, watchOS 9.6, MacOS 13.5 y tvOS 16.6. Edhe pse në shikim të parë ato nuk përfshijnë veçori të reja të rëndësishme për përdoruesin, ato janë të rëndësishme për të ruajtur sigurinë e pajisjeve tona, ndaj mos hezitoni t'i përditësoni sa më shpejt që të mundeni.

Apple sapo lëshoi ​​pak kohë më parë versionet e reja të softuerit për shumicën e pajisjeve të saj. Konkretisht për iPhone, iPad, Apple Watch, Mac dhe Apple TV.

Për iPhone, konkretisht është përditësimi i iOS 16.6. Një version i ri që ishte duke u testuar në beta që nga fundi i majit. Një përditësim i ri që në parim nuk ofron ndonjë lajm të rëndësishëm që përdoruesi mund të gjejë kur përdor pajisjen e tij pasi të instalohet.

Apple, në shënimin e tij të përditësimit, thjesht shpjegon se çfarë është kaq tipike për "ndreqjet e rëndësishme të gabimeve dhe përditësimet e sigurisë". Pra, megjithëse apriori nuk na habit fakti që duhet të përditësojmë pajisjet tona, ne duhet ta bëjmë pa dështuar, nëse duam që ata të vazhdojnë të jenë të sigurt dhe pa gabime të mundshme operative.

Nëse marrim parasysh se në muajin shtator kompania me sa duket do të nisë iOS 17 Së bashku me iPhone-ët e rinj këtë vit, ka shumë të ngjarë që iOS 16.6 të jetë përditësimi i fundit i iOS 16, pasi për momentin, nuk ka asnjë fjalë për një version të fundit beta që do të ishte iOS 16.7.

çfarë u tha Edhe pse shohim që ky përditësim nuk na sjell asgjë të re në nivelin e përdorimit të përditshëm të iPhone-it tonë, megjithatë është më pak i rëndësishëm dhe duhet ta instalojmë sa më shpejt që të mundemi. Nëse djemtë nga Cupertino e kanë nisur atë, do të jetë për një arsye….


Ju intereson:
Si të bëni një instalim të pastër të iOS 16
Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.