Apple lëshon iOS 15.2 dhe watchOS 8.3 Release Candidate

Apple tashmë ka një listë përditësimi juaj i ardhshëm i madh për iOS 15.2 dhe iPadOS 15.2 me lëshimin e versionit "Release Candidate" sot, i cili përfshin një sërë përmirësimesh.

Pas një muaji testimi, versioni i iOS dhe iPadOS 15.2 tashmë është gati për lançim dhe sot kemi në dispozicion Beta-në më të fundit të tij, të ashtuquajturin "Release Candidate", i cili përveç korrigjimeve të minutës së fundit Do të jetë versioni që pritet të dalë për publikun javën e ardhshme. Ky version i ri përfshin shumë veçori të reja, siç është Plani i ri i Voice për Apple Music, të cilin ne mund ta kontrollojmë vetëm përmes Siri. Ne do të kemi gjithashtu në dispozicion Raportin e Privatësisë, i cili do të na japë informacion se si aplikacionet përdorin të dhënat tona.

mollë ka lëshuar gjithashtu versionin Release Candidate të watchOS 8.3, i cili përfshin përmirësime të shumta, të tilla si një version i ri i aplikacionit Breathe, matje të ritmit të frymëmarrjes gjatë gjumit, një aplikacion i ri Photos dhe më shumë. Lista e të gjitha ndryshimeve në iOS 15.2 dhe watchOS 8.3 direkt nga Apple është si më poshtë:

iOS 15.2

Plani i zërit të Apple Music

 • Plani i Apple Music Voice është një nivel i ri abonimi që për 4,99 € ju jep akses në të gjitha këngët, listat e luajtjes dhe stacionet e Apple Music duke përdorur Siri
 • Kërkojini Sirit të sugjerojë muzikë bazuar në historikun tuaj të dëgjimit dhe pëlqimet ose mospëlqimet
 • Luajtja e tij përsëri ju lejon të përdorni një listë të muzikës suaj të luajtur së fundi

intimitet

 • Raporti i privatësisë te "Cilësimet" ju lejon të shihni se sa shpesh aplikacionet kanë aksesuar vendndodhjen, fotot, kamerën, mikrofonin, kontaktet dhe më shumë gjatë shtatë ditëve të fundit, si dhe aktivitetin tuaj të rrjetit.

Mesazhe

 • Cilësimet e sigurisë së komunikimit u japin prindërve mundësinë për të aktivizuar paralajmërimet për fëmijët kur ata marrin ose dërgojnë foto që përmbajnë lakuriqësi
 • Paralajmërimet e sigurisë përmbajnë burime të dobishme për fëmijët kur marrin fotografi që përmbajnë lakuriqësi

Siri dhe Kërkimi

 • Udhëzues i zgjeruar në Siri, Spotlight dhe Safari Search për të ndihmuar fëmijët dhe prindërit të qëndrojnë të sigurt në internet dhe të marrin ndihmë me situata të pasigurta

Apple ID

 • Trashëgimia dixhitale ju lejon të caktoni njerëz si kontakte në mënyrë që ata të kenë akses në llogarinë tuaj të iCloud dhe informacionin personal në rast vdekjeje

Kamera

 • Kontrolli i fotografisë makro për të kaluar te lentet me kënd ultra të gjerë për të kapur foto dhe video makro mund të aktivizohet te "Cilësimet" në iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 Pro Max

Aplikacioni TV

 • Skeda "Dyqani" ju lejon të shfletoni, blini dhe merrni me qira filma dhe shfaqje televizive në një vend

CarPlay

 • Harta e përmirësuar e qytetit në Apple Maps me detaje rrugore si informacione për korsitë, mesataret, korsitë e biçikletave dhe vendkalimet për qytetet e mbështetura

Ky version përfshin gjithashtu përmirësimet e mëposhtme për iPhone tuaj:

 • Fshih email-in tim është i disponueshëm në aplikacionin Mail për abonentët iCloud + për të krijuar adresa emaili unike dhe të rastësishme
 • Aplikacioni Find mund të lokalizojë iPhone deri në pesë orë kur ai është në modalitetin "Rezervimi i energjisë".
 • Stoku ju lejon të shikoni monedhën e një treguesi dhe të shihni performancën nga viti në ditë duke parë grafikët
 • Përkujtuesit dhe Shënimet tani ju lejojnë të hiqni ose riemërtoni etiketat

Ky version përfshin gjithashtu rregullime të gabimeve për iPhone tuaj:

 • Siri mund të mos përgjigjet ndërsa VoiceOver është në punë dhe iPhone është i kyçur
 • Fotografitë ProRAW mund të duken të ekspozuara të tepërta kur shikohen në aplikacionet e redaktimit të fotografive të palëve të treta
 • Skenat e HomeKit që përfshijnë një derë garazhi mund të mos funksionojnë nga CarPlay kur iPhone juaj është i kyçur
 • CarPlay mund të mos përditësojë informacionin e luajtjes së disa aplikacioneve
 • Aplikacionet e transmetimit të videove mund të mos ngarkojnë përmbajtje në modelet e iPhone 13
 • Ngjarjet e kalendarit mund të shfaqen në ditën e gabuar për përdoruesit e Microsoft Exchange

WatchOS 8.3

 • Ekziston një version i ri i aplikacionit Breathe, i quajtur tashmë Mindfulness
 • Shkalla e frymëmarrjes tani matet gjatë gjurmimit të gjumit
 • Aplikacioni i fotografive i rinovuar me pikat kryesore dhe kujtimet
 • Fotografitë tani mund të ndahen nga ora me Messages dhe Mail në watchOS 8
 • Shkrimi me dorë tani ju lejon të përfshini emoji në mesazhet e shkruara me dorë
 • iMessage përfshin kërkimin e imazheve dhe aksesin e shpejtë te fotot
 • Kërkimi tani përfshin artikuj (përfshirë AirTags)
 • Koha përfshin reshjet deri në orën e ardhshme
 • Apple Watch mund të bëjë shumë kohëmatës për herë të parë
 • Këshillat janë tani të disponueshme në Apple Watch
 • Muzika mund të ndahet nga Apple Watch përmes Messages

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Vitaliy dijo

  A nuk është WatchOS 8.2 ????

  1.    Louis Padilla dijo

   Jo, watchOS 8.3